Makaleler

İş işten geçti!

2014.07.20 00:00
| | |
17566

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’da bir alışkanlık başladı: Her önüne gelene küfür etmek…

Daha önce de CHP’nin eski İlçe başkanı Nagihan Akan’ı tehdit etmesinin yanında ağza alınmayacak ifadeler kullandığı adli tutanaklara yansımıştı… Şu anda yargılanıyor 23 Mayıs’ta duruşması var.

Haberi okuyanlar hatırlayacaktır… Yazmış olduğum bir yazıyla ilgili düşüncelerini aktarmak üzere beni arayan Hızır Yılmaz ne olduysa esti, gürledi. Bana küfür etmesinden memnuniyet duyanların oylarının onu Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtmaya yeteceğini zannetti herhalde…
 
Hızır Yılmaz, beni partisinin önünde düelloya davet etti. Gitseydim ne olacaktı, beni öldürecek miydin Hızır Yılmaz? Vallahi yazık! Delikanlılığın da içine ettin.
 
Burada değinmek istediğim aslında Hızır Yılmaz’ın ona buna küfür etmesi değil. VallahiCHP’nin haline üzülüyorum. Lafa sıra geldiği zaman Atatürk’ün partisi diyorlar… Hızır Yılmazher fırsatta,  ‘Anası Anadolu, Atası Atatürk’ diye çaka satıyor… Hızır Yılmaz ben bir Anadolu çocuğuyken, Atatürk’te senin atan olduğuna göre bu işi nasıl yorumlamalı? Atan sana Anadolu insanına küfür etmeyi mi öğretti?
 
Ben böyle CHP yazıları yazınca beni CHP düşmanı zannediyorlar… Ahh Mahmut Yavuzmekânın cennet olsun! Hayatta olsa da konuşsa… Keza Metin Çanak, Allah uzun ömür versin… Ya da Nagihan Akan… Onlar şahittir birçok şeye… Ha ben böyle derken, ‘Onlardan para alıyordun tabii onlarla ilgili kötü bir şey yazar mısın?’ diyenleri duyar gibiyim. İnanın bu sözlere de gülüyorum… Eğer kendileri bizden ilan vs bir şey talep etmişlerse sadece onun ücreti alınmıştır… Onun da kaç para olduğu bellidir…
 
Ben Hızır Yılmaz’dan yukarıda saydığım isimlerden daha çok para almışımdır… Olsun bu neyi değiştirir ki?  Hızır Yılmaz’ın politikalarını beğenmiyorsam beğenmiyorumdur… Hızır Yılmazbana zekâtını vermedi ki… Geçen gün Hızır Yılmaz’dan 1000 lira para aldım… Neyin karşılığında? 2013 yılında yayınlanacak mesajlarının karşılığında. Rakam ortada, hesap ortada… Gizlimiz saklımız yok. Düşmanlığımızda merttir, dostluğumuz da… Allah’a şükür.
 
Hızır Yılmaz’la aramızda yaşanan küfür meselesi Beykoz’da geniş yankı buldu. Neden mi? Bir ilçe başkanın seviyeyi ne kadar düşürdüğüne insanlar şaşırdı. Birçok CHP’li arkadaş beni arayarak üzüntülerini iletti.
 
Yahu arkadaş iyi de! Bu adam ne yapmaya çalışıyor… Herkesle kavgalı! Bunu CHP’nin yöneticileri görmüyor mu? Şimdi ortada böyle bir durum var. Bu seçmen ne yapsın? Es kazaHızır Yılmaz Beykoz Belediye Başkanlığı’na aday gösterilirse ne olacak?
 
Bugün AK Parti’ye oy vermeyi düşünmeyen yığınla insan var Beykoz’da. Bu insanlara Hızır Yılmaz bir alternatif üretebilir mi bu gidişatıyla? Adam AK Parti’ye kızmış, oy vermeyecek… Oyum boşa gitmesin düşüncesiyle dönüyor bu tarafa bakıyor Hızır Yılmaz. Bu sefer yine dönüyor öbür tarafa AK Parti yüzde 50… Ne bekliyorsun kardeşim?
 
Hızır Yılmaz halının altına toz süpürüyor! Gerçeklerden kaçıyor bence. Hızır Yılmaz ilk ilçe başkanı olduğu zaman ortaya koyduğu politikayı sürdürebilseydi, Beykoz’un siyasi aktörlerinden birisi olabilirdi. Ama şimdi bana göre o şansını kaybetti. Kısa sürede çok yıprandı. Sürekli gergin bir siyaset izliyor… Bizim milletin kavga seyretmeyi sevdiğini, ama kavga eden adamı başında istemeyeceğini bir şekilde anlasa da artık iş işten geçti.

Anahtar Kelimeler: Kader Gür, Dost Beykoz, Hızır Yılmaz, AK Parti, İlçe Başkanlığı, CHP, Nagihan Akan

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"