İş insanı Remzi Gür Beykoz Kızılay Başkanı oldu

  • 30.01.2021 15:51
  • Güncelleme: 30.01.2021 18:01
  • Okunma: 10657 kez
  • Yorum: 0
Genel Merkezin istifalarını istemesiyle gündeme gelen Kızılay Beykoz Şubesi’nden yeni hamle.
İş insanı Remzi Gür Beykoz Kızılay Başkanı oldu

Dost Beykoz’un istifaları, “Beykoz Kızılay Şubesi görevden alındı” başlığıyla haberleştirmesi üzerine, Beykoz Kızılay Şubesi bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamada, asıl yönetimde yaşanan istifaların iş yoğunluğu ve sağlık nedenleriyle yapıldığı ifade edilirken, istifa edenlerin yerine yedek yönetimden isimlerin getirildiği belirtildi.

Bu açıklama vesilesiyle, sahibi olduğu Qadraj Kafe de pişirilen yemeklerin önce başka bir firmaya daha sonrada başkanı olduğu Kızılay’a satılmasıyla eleştirilerin odağı haline gelmesi sonucu istifa etmek zorunda kalan Sadettin Çay’ın yerine yine aynı yönetimde Başkan vekili olan Ramsey Giyim’in sahibi Remzi Gür’ün Kızılay Beykoz Şube Başkanı olarak getirildiği de kamuoyuna duyuruldu.

Remzi Gür imzasıyla yayınlanan açıklamada ayrıca, kaçak olarak inşa edilen Qadraj kafe ve Kızılay Beykoz Şubesi’nde yaşanan etik dışı ticari hareketlerin haberleştirilmesi, Beykoz Kızılay Şubesi üzerinden gündeme gelme çabası olarak değerlendirdi.

Yine aynı açıklamada, istifalar; sağlık ve iş yoğunluğu nedeniyle doğrulanırken, diğer taraftan konuya ilişkin haberlerin dedikodu olarak değerlendirilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Remzi Gür, Küçüksu’da arkeolojik kazı alanında kaçak olarak yasa dışı yollarla inşa edilen Qadraj Kafe’nin yapıldığı araziyi Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden müze yapmak amacıyla kiralayan isimdi.  Remzi Gür, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanan arazide müze yapmak yerine nargile kafe yapılmasıyla uzun süre tartışılan isimlerden biriydi.

Haber Merkezi