İş dünyası Beykoz’da ki cenazede buluştu…

  • 0
  • 45927
İş dünyası Beykoz’da ki cenazede buluştu…
İş dünyası Beykoz’da ki cenazede buluştu…
İş dünyası Beykoz’da ki cenazede buluştu…
İş dünyası Beykoz’da ki cenazede buluştu…
İş dünyası Beykoz’da ki cenazede buluştu…

Koçbey Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Koç’un annesi Emine Koç Hakk’a yürüdü.

Beykoz Akbaba Köyü’nde bulunan Koçbey Aqua, Adapazarı’ndaki Reina Su ve Fuska Suyun sahibi Serdar Koç’un annesi Emine Koç dün sabah saatlerine tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Yaklaşık beş yıldır tedavi gören 1950 doğumlu Emine Koç için Beykoz Akbaba Köyü’nde cenaze namazı kılındı. İş dünyasının akın ettiği cenaze namazında trafik tıkandı. İnsanlar dakikalarca yolun açılmasını beklemek zorunda kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Albayrak Şirketler Grubu yöneticileri de acı günlerinde Koç ailesini yalnız bırakmazken, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Süha Okan Uzun’da iş adamları arasında dikkat çeken isimler oldu.

Merhume, Emine Koç’un cenaze töreninde, Süleyman Hilmi Tunahan Efendi Hazretleri’nin cemaatinden de çok sayıda yönetici, öğretmen ve yetkili katıldı.   

Cennet annelerin ayakları altındadır

Merhume Emine Koç’un cenaze namazında konuşan imam duygusal anların yaşanmasına neden olurken, Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in bir kabir ziyaretini anlattı.

Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in ashabıyla birlikte bir kabrin başına gittiğinde, sahabesine, ‘git Medine Halkı’na haber ver, herkes kendi kabrinin başına gelsin’ dediğini söyleyen imam şöyle devam etti:

Nitekim herkes kendi kabrinin başına geliyordu… Peygamberimizin başında bulunduğu kabre bir müddet kimse gelmedi. Sonunda birisi uzaktan kabre yaklaştı.

Peygamberimiz sordu, ‘bu kabir senin mi?

Evet, Ya Resul Allah bu kabir benim.

‘Kim yatıyor burada?’ diye soran Peygamberimize, kabir sahibi, ‘Annesiyim’ cevabını verdi.  

Peki, sen ona hakkını helal etmiş miydin?

Hayır, Ya Resul Allah…

Neden Hakkını helal etmedin?

Biz evladımla aynı evde yaşıyorduk. Evladım eve bazen geç gelirdi. Bir gün yine eve geç geldiğinde kapıyı çalmış ben onu beklerken uyuya kalmışım… Neticede kapıyı açmakta gecikmiştim. Kapıyı açmamla beraber, bana bir serpildi, bir bağırdı öyle bir bağırdı ki, bende onun için hakkımı helal etmedim.

Bu anlatı üzerine Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV), kabir sahibine, ‘bak kabre bak’ dedi. Bir baktı ki evladı ateşler içinde yanıyor. Peygamberimiz, ‘ne yapacaksın’ diye sordu. “Ya Resul Allah, ben anayım dayanamam hakkımı helal ediyorum” dedi.

Bunun üzerine Peygamberimiz, ‘Cennet Annelerin ayakları altındadır’ diyerek İslam dininin annelere ne kadar kıymet verdiğini anlattı.

Merhume Emine Koç’da böyle bir anneydi…  

Merhume Emine Koç’unda böyle bir anne olduğunu ve böyle bir anneyi ahirete uğurladıklarını söyledikten sonra, cemaatten haklarını helal etmelerini isteyen imam, “Rabbim cennetiyle, cemaliyle taltif eylesin” dedi.

Cenaze namazında, merhume Emin Koç’un eşi İsmail Koç en ön sırada saf tutarken, oldukça bitkin olduğu gözlendi… Merhume Emine Koç cenaze namazının ardından okuna Fatihalar eşliğinde Akbaba Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanlığına götürüldü. Emine Koç burada sevenlerinin gözyaşları arasında ebediyete teslim edildi.

Defin işleminin ardından, Koç Ailesi, acı günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan sevenlerine kendilerine ait fabrikada yemek ikramında bulundu.

Haber Merkezi

AK Parti, kendi muhalefetini kendi yarattı
Önceki AK Parti, kendi muhalefetini kendi yarattı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz