Güncel

İpek Kıraç artık 'öteki' olmayacak...

İpek Kıraç artık 'öteki' olmayacak...
2014.09.16 00:00
| | |
12302

Devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde İstanbul'da kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) ülke genelinde 35 adet 'Öğrenim Birimi' bulunuyor.

Yalnızca İstanbul'da bulunan 5 öğrenim biriminden 2'si ise Beykoz sınırları içinde yer alıyor. Ortaçeşme'de bulunan ve merkeze yakın olan TEGV Beykoz Öğrenim Birimi, Makbule İnaç yönetiminde yıllardır vatandaşlara ve çocuklarına hizmet veriyor. Anadoluhisarı'nda bulunan ve İşadamı İnan Kıraç'ın kızı İpek Kıraç'ın adıyla anılan İpek Kıraç Öğrenim Birimi ise bugüne kadar yaptığı çalışmalarla yeterince basında yer alamıyordu. İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, ilçedeki yerel basını davet ettiği kahvaltıda, geçmişte yaptıklarını anlattı ve gelecekte koordineli bir şekilde çalışabilmenin planlamasını gazetecilerle birlikte gerçekleştirdi. Artık TEGV'in İpek Kıraç Öğrenim Birimi de basında daha çok yer alacak ve tamamen 'gönül' verilerek yapılacak işlerde Beykoz Öğrenim Birimi kadar yerel basında yer alabilecek.

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına, Sorumlu Filiz Erdoğan'ın yanı sıra İpek Kıraç Öğrenim Birimi gönüllüleri, Göksu Mahalle Muhtarı Arzu Ulubent, Göztepe Mahalle Muhtarı Ahmet Duran ve ilçedeki yerel basın temsilcileri katıldı. Toplantıda kısa bir sunum gerçekleştiren Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, 23 Nisan etkinlikleri dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte 500'den fazla çocuğu ağırladıklarını anlattı. İpek Kıraç Öğrenim Birimi olarak toplamda 2 bin 132 öğrenciye hizmet verdiklerini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

‘TEGV, çocukların yanı sıra ailelere de hizmet veriyor”

"İstanbul Modern'e gezi düzenledik ve 60 çocuğumuzu gezdirdik. Arkeoloji Müzesi gezimizde 83 çocuk bizimle birlikteydi. İş Bankası Müzesi Atölyeleri'nde Para Atölyesi'ni Müze Hatıram Atölyesi'ni Bütçe Tutum Tasarruf Atölyesi'ni toplamda 20 çocuğumuzla birlikte gezdik. Yine 30 çocuğumuzu Barış Manço Müzesi'ne götürdük. Haftaiçi ve haftasonunda hem Anadoluhisarı'ndan hem de çevre belde ve yerleşkelerden öğrenci kabul ediyoruz. 7 ila 16 yaş arasındaki çocuklara hizmet veriyoruz. Hem oyun salonlarımız hem de kütüphanemiz var.

Yalnızca çocuklara değil anne ve babalarına yani ebeveynlerine de hizmet vermekteyiz. Gönüllü olarak çalışan arkadaşlarımız bizlere güç veriyor. Annelere verdiğimiz 'dikiş nakış' kursundan büyük bir verim elde ettik. Burada öğrendikleri el işlemesini evinde devam ettirip bunları nakde çevirmeyi başaran annelerimiz bile var."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İpek Saraç, TEGV, Beykoz, Öğrenim Birimi

reklam
1 Yorum
Mehmet Ali TEKİN13.04.2015 06:15:49

Sayın KIRAÇ az önce diğer resim altı yorumuma bir eki bu şekşlde yapmak istedim. 1- Bu TEGV vakfının Siz değerli insana ait olduğunu bilmeden küçük katkıda bulunmaya çalıştım,vaktinde bir eğitim emeklisi olarak, 2- Ayrıca da daha aktif destekle Gönüllü sıfatlı da katkıda bulunmayı arz ve talep ederim. E.Tek Öğrt. Mehmet Ali TEKİN 25732583072 (mattammat.com ahşaptan oyuncak yapımı ) konulu sitem ne yazıktır ki,ilgisizlik ve de yetersizlikten ilk yılında kapandı. Bir de,yeterli teknik donanıma sahip olmayan yapıların insan sağlığını ne şekilde tehdit ettiğine ilişkin kendime has değerlendirmelerde bulunurum,ama yine yetersizlik ve ilgisizlikten sonuca yönelik yol alamadım,Efendim. Ayrıca 35 yıl HÜTF Psikyatri Kliniği ve Ank.Atatürk Has.de Aktif Troid üstünde şüpheli durum nedeniyle sağ lobun yarısını aldırmış biri,işte. Hoşça kalın. 532 6844399 Ank.Etimesgut

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"