İP Beykoz Kurultayı'nda öfke ve tepki vardı!

  • 0
  • 10370
İP Beykoz Kurultayı'nda öfke ve tepki vardı!
İP Beykoz Kurultayı'nda öfke ve tepki vardı!
İP Beykoz Kurultayı'nda öfke ve tepki vardı!
İP Beykoz Kurultayı'nda öfke ve tepki vardı!

Çiğdem Mahallesi Özdemir Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen İşçi Partisi Beykoz Kurultayı'na siyasiler damga vurdu...

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, ADD Beykoz Şube Başkanı Ekrem Başlantı, Beykoz vakfı başkanı Şaban Tören ve eşi Kadriye Tören, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül’ün eski Başdanışmanı Erhan Ekiz ve İşçi Partisi üyesi yaklaşık 30 kişi katıldı.

İP Kurultayı'nda konuşan Beykoz İP İl Kurultay Delegesi Şeref Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Öcalan hakkında iddialarını gündeme taşırken, "Recep Tayyip Erdoğan, ABD tarafından hazırlanan Büyük Ortadoğu Projesi'nin Eşbaşkanı; İmralı Adası'ndaki Abdullah Öcalan ise 'yeni kurtarıcı' olarak ilan edilmiştir. Hazırlanacak yeni anayasanın komisyon üyelerinden birisi de ne yazık ki Abdullah Öcalan’dır" diye konuştu. Şeref Kılıç’ın konuşmasını salondakiler uzun süre alkışladı.

Çiğdem Mahallesi Özdemir Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen İşçi Partisi Beykoz Kurultayı'na CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır YılmazADD Beykoz Şube Başkanı Ekrem Başlantı, Beykoz vakfı başkanı Şaban Tören ve eşi Kadriye Tören, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül’ün eski Başdanışmanı Erhan Ekiz ve İşçi Partisi üyesi yaklaşık 30 kişi katıldı. Kurultayda konuşma yapan İP Beykoz Üyesi Şeref Kılıç İşçi Partisi'nin genel siyaset tanımında kullandığı ifade ve benzetmeleri tekrar ederken,"Şimdi önümüzdeki süreçte en büyük sorunumuz bölünme anayasasıdır ve tasfiye hareketidir. Ancak başarılı olamayacaklar. Başarılı olma şansları yok" dedi.

Kurultaya sonradan katılan ve Silivri Nöbet Çadırları Sorumlusu olduğunu söyleyen Hıdır Hokka ise 3 Mart'ta İstanbul ve Ankara'da emekli subayların saygı yürüyüşü düzenleyeceklerini, bu kişilerin saat 14:00'te Silivri Otogarı'ndan hareket edeceğini belirtti.Silivri Cezaevi önünde kurdukları çadırlarda komutanlara dahi nöbet tutturduğunu açıklayan Hokka, cezaevi görüşmelerini bizzat kendisinin yaptığını ve komutanlardan büyük bir kısmının da İşçi Partisi'ne üye olmaya başladıklarını vurguladı. Tutukluların kabul etmemesi durumunda cezaevi görüşlerinin gerçekleşmediğini anlatan Hıdır Hokka, "Ben cezaevine girdiğimde herkes beni tanır. 'Çadır Komutanı Geldi' denildiğinde hangi mahkum olursa olsun görüşme teklifimi kabul eder. Bu görüşmelerden edindiğim izlenime göre de yavaş yavaş hepsi İşçi Partisi'ne hak vermeye başladıklarını fark ettim. Yakın zamanda mahkum olan komutanların büyük çoğunluğunu İşçi Partisi'ne geçtiğini göreceksiniz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tek listeyle seçime katılan İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan yeniden Başkan olarak seçildi. Yönetimdeki diğer isimler ise şu şekilde sıralandı:

Yönetim Kurulu

Eyüp Bostan

Kerim Bozboğa

Elif Gürkan

Selahattin Işıklı

Melis Karadeniz

Yavuz Kocabalkan

Gönül Özaslanlı

Mustafa Uslu

Denetim Kurulu

Mehmet Ali Aydın

Turan Aslan

Mehmet Akçay

İl Kurultay Delegeleri

Eyüp Bostan   

Kerim Bozboğa

Elif Gürkan

Selahattin Işıklı

Melis Karadeniz

Yavuz Kocabalkan

Gönül Özaslanlı

Mustafa Uslu

Mehmet Ali Aydın

Turan Aslan

Mehmet Akçay

Mahir Akıncı

Mümtaz Alpural

Şeref Kılıç

Arif Şahin

Haber Merkezi

Görele Federasyonu Kongre yaptı
Önceki Görele Federasyonu Kongre yaptı
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz