Instagram’da takipçi kazanmanın yolları

  • Güncelleme: 23.04.2019 17:33
  • Okunma: 6125 kez
  • Yorum: 0
Instagram markalar için dünyaya açılan bir kapı!
Instagram’da takipçi kazanmanın yolları

500 milyondan fazla üyesi olan ve her gün 300 milyondan fazla sayıda kişinin mutlaka bir defa kullandığı bu platform elbette bir potansiyel müşteri havuzu. Markalar için Instgaram’da fark edilmek bile oldukça zorken takipçi sayısını artırmak da elbette bir o kadar emek ve özen istiyor. Bu zorlu yolda işinize yarayacağını umduğumuz birkaç tüyo aktaralım!

Etkileşim Önemli

Takipçilerinden gelen yorumlar ya da takipçilerin paylaşımları ile etkileşime girmeyen marka hesaplarının hızla takipçi kaybettiği görülüyor. Sadece bu bile etkileşimin ne denli önemli olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarıyor. Mutlaka takipçileriniz ile iyi bir etkileşim içerisinde olmalısınız. Düzenli etkileşimin takipçi kazanmanın en doğal yolu olduğunu belirtelim. Bu nedenle en çok önem vermeniz gereken husus budur! Takipçilerinizin paylaşımlarına yorum yapmaktan çekinmeyin. Bu, marka imajınıza zarar vermez.

Kamera Arkası Görseller

İnsanlar sadece ülkemizde değil, tüm dünyada kamera arkası olarak niteleyebileceğimiz görsellerden çok hoşlanıyor. Bu nedenle markanıza dair mutlaka arada bir kamera arkası görüntü paylaşmalısınız. Örneğin bir ürünün üretim aşamasından ya da kargoya hazırlama aşamasından güzel ve etkileyici bir kare harika olur. Verdiğiniz hizmetle ilgili de ilgi çekebilecek etkileyici kareler paylaşabilirsiniz. Bu görüntüler insanlarda merak uyandırıyor ve yeni takipçi kazanmanıza da yol açabiliyor. Bu nedenle “yapılacaklar” listesine hemen eklemenizde fayda var.

Yarışma Düzenleyin

Instagram’da son dönemlerde popüler olan yarışmalar da eğlenceli ve ilgi çekici bulunuyor. Yarışmayı tanıtan bir görsel paylaşın ve yarışmaya katılma koşulu olarak bu görselin beğenilmesini isteyin. Bu sayede takipçi sayınızda organik bir artışı yakalamamanız olanaksız.

Instagrama Özel İndirimler

Her daim işe yarana bir diğer yöntem de sadece Instagram takipçilerinizin faydalanabileceği indirimler, promosyonlar ya da kuponlardır. Bu indirimin mutlaka yüksek oranlarda olması gerekmiyor. Gayet cüzi bir oranda da indirim yapabilirsiniz. Hesabınız bir mıknatıs gibi takipçi çekebilir ve sonrasında takipçilerinizi kaybetmemek için ayda bir gibi periyotlarla devamını getirebilirsiniz.

Paylaşım Saati Önemi

Paylaşımları ne zaman yaptığınız da büyük önem taşıyor. Yapılan bir analize göre Instagram’da paylaşım yapmak için en doğru zaman gece saat 02:00 ve öğleden sonra saat 17:00! Analizler bu saatlerin post için en doğru saatler olduğunu gösteriyor. Bu nedenle paylaşımlarınızı gelişigüzel zamanlarda yapmayın ve daha az sayıda kişiye ulaşması riskini göze almayın.

Her Pazar Paylaşım Yapın

Neden diye düşündüğünüzü biliyoruz. Çünkü yine analizler gösteriyor ki, en az paylaşımın yapıldığı gün Pazar günü oluyor. Bu nedenle markanızın daha fazla fark edilmesini sağlamış olacaksınız. Paylaşımınız da haliyle daha fazla sayıda işi tarafından görülecek. Bu arada paylaşımlarınıza call to action denen harekete geçirici ifadeler de ekleyin.

Detaylar için tıklayınız 

Anahtar Kelimeler: Instagram