Sağlık

İnsanlarımıza kendi kanımızı verelim…

2014.09.04 00:00
| | |
11582

Beykoz Giresunlular Derneği’nin başlatmış olduğu kan bağışı kampanyasına ilgi büyüktü.

Kavacık’ta bulunan Beykozlu Giresunlular Merkez Derneği kan vermek isteyen vatandaşlarla doldu.

Gün içinde çok sayıda vatandaş, kan vermek için geldikleri dernek merkezinde ki yoğunluk karşısında beklemek zorunda kalırken, Kurban Bayramı’nda kırmızı et tüketimin fazla olması nedeniyle, 150 vatandaşın kanı, değerleri yüksek olduğu için alınamadı.

Dost Beykoz’a bir açıklama da bulunan Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, kampanyaya gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını ifade ederek, kampanyayı, ''Bir damla kan bir hayat kurtarır” düzenlediklerini söyledi.

Türkiye’de çok ciddi şekilde kan ihtiyacı olduğunu duyduğunu kaydeden Karakaya, “yurt dışından hatta Gürcistan'dan kan ithal ettiğimizi duydum ve ne yaparız diye düşündüğümüzde bizde kan kampanyası düzenlemeye kara verdik” şeklinde konuştu.

Bunun üzerine, ülkemiz insanlarına kendi kanımızı vermek amacıyla dernek olarak harekete geçtiklerini söyleyen Karakaya, 3 aylık periyodik aralıklarla bu kampanyaları tekrar edeceklerini ve söz konusu kampanyanın ilk gününde 60 – 65 ünite kana ulaşacaklarını söyledi.

 Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Kan Bağışı, Giresunlular, Beykoz Giresunlular Derneği, Hasan Karakaya, Kampanya, Kan, Bağış

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"