İnsan Vakfı, Beykoz'da ilk okul mescidini açtı

  • Güncelleme: 14.02.2020 15:55
  • Okunma: 4107 kez
  • Yorum: 0
İnsan Vakfı'nın, 'Mescitsiz Okul Kalmasın' Projesi kapsamında Beykoz Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu mescidinin açılışı yapıldı.
İnsan Vakfı, Beykoz'da ilk okul mescidini açtı

Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu içerisinde 80 metrekare alanda yapılan mescidin açılışı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kalyon Holding adına açılışa katılan Reyhan Kalyoncu, "Böyle bir hizmete bizleri sebep kıldığınız için çok teşekkür ederim. Yüce Rabbimden bu işlerimizin dünya ve uhrevi hayatımızda karşımıza çıkmasını niyaz ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, desteklerinden dolayı Kalyon Holding'e teşekkür ederek, "Burada bir mescide gerçekten çok ihtiyacımız vardı. İnsan Vakfı'nın aracılığı ve Kalyon Holding'in destekleriyle tamamlandı. Hayırseverlerimize, bu işin altına elini koyan herkese önce okulumuz adına daha sonra müdürlüğümüz adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İnsan Vakfı adına açılışa katılan Yönetim Kurulu Üyesi Münir Binici, "Sebep olanlardan Allah razı olsun, Rabbim inşallah  burayı insanlarıyla da güzelleştirir. Burada öğretmenlerimize ciddi işler düşüyor. Allah yar ve yardımcıları olsun" diye konuştu.

Mescitte, mihrap, kitaplık ve okuma köşesi bulunuyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz