Son Dakika

İnşaat işçisi göçük altında kaldı

  • 0
  • 9727
İnşaat işçisi göçük altında kaldı
İnşaat işçisi göçük altında kaldı

Beykoz’da İSKİ'nin çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak alında kalan inşaat işçisi Erdoğan Yaman, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 buçuk saatlik çalışması sonucu kurtarıldı.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Erdoğan Yaman’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay, Beykoz Cumhuriyet Caddesi Baklacı Mahallesi üzerinde bulunan Üstün Sokak’ta meydana geldi. Alınan bilgiye göre; İSKİ'nin bir inşaat alanında çalışması sırasında işçi Erdoğan Yaman, meydana gelen göçük sonucu toprak altında kaldı. Boynuna kadar vücudunun tamamı toprak altında kalan Yaman’ı kurtarmak için diğer işçiler seferber oldu. İşçiler yetersiz kalınca durum itfaiye ekiplerine bildirildi.

Yaman, olay yerine gelen 2 itfaiye aracı, 3 kepçe ve onlarca mesai arkadaşının çalışması sonucu boynuna kadar altında kaldığı topraktan kurtarıldı. Yaklaşık 1 buçuk saatlik çalışma sonrasında kurtarılan Yaman, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Tedavi altına alınan işçinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Olay tanığı bir işçi "Çalışma yapıyorduk. Bir anda toprak kaymaya başladı. Arkadaşımızı uyardık kaçmaya çalıştı ancak kendisini kurtaramadı" dedi.

Haber Merkezi

Kırtasiye ve Kitap Evleri
Önceki Kırtasiye ve Kitap Evleri
Beykoz Cam festivali Rubato ile sona erecek
Sonraki Beykoz Cam festivali Rubato ile sona erecek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz