Makaleler

İncirköy antrenmanlara başladı

06.05.2015 16:29
| | |
3511

Hafta sonunda Cumhuriyetköy Spor Kulübünü ziyaret ettim.

Başkan ve Yönetim Kurulu ile birlikte uzun uzun sohbet ettik. Bu köydeki gençlerin hangi spor dalları ile daha çok ilgilendiğini konuştuğumuzda bildiğiniz gibi futbol yine öne çıktı ama onlar futbolu sadece hobi olarak yapmak istiyorlar. Diğer spor branşlarından ise en çok ilgilendikleri Satranç, Atletizm, Masa Tenisi ve Boks sporları. Bu spor dalları ile ve öncelikle fazlaca bir maliyeti olmayan satrançla başlamak istiyorlar, daha sonra yaratacakları kaynaklarla ya da bulunacak sponsor destekleriyle bahsedilen spor dallarının eğitimini köylerindeki gençlere vermek istiyorlar.

İncirköy Spor Kulübü alt yapı antrenmanlarına başlaması nedeniyle beni de davet ettiler ben de ilk antrenmanlarına katıldım. Çocuklarla yaptığım bire bir sohbette lisanlarının olmadığını ve kulübün kurulmasından çok memnun olduklarını canlı olarak onların ağzından duydum. Yaklaşık 10 kadar da bayan sporcu da vardı. Çukurçayır Camisinin önünde boş arazide bulunan Futbol, Basketbol ve Voleybol sahalarında çocuklar guruplar halinde spor yapmaya başladılar. Yerel basında ilgi gösterdi. Açılışta bulunan ve İncirköylü olmayan bir kişi bana kulübün lokali hala kapalı ne olacak dedi. Bende biz spor adamları lokallerle bir ilgimiz yoktur, lokaller Kaymakamlıklar ve Belediyelerin vereceği ruhsatla açılır bu benim bildiğim bir konu değil ama spor kulüplerinin spor aktiviteleri hiç bir zaman kapatılmaz ve kulüplerde bizlerin kontrolündedir dedim. Burada çocuklarımıza spor yaptırmak için emek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Rüzgarlıbahçe sporun minik Futbolcusu Emirhan'ın okul ödevi nedeniyle, Eski Profesyonel ve Milli futbolcu Sercan Görgülü hocamla birlikte spor kulübüne gitti. Sercan hocam ile ödev gereği röportaj yaptılar. Sercan hocama bu nezaketinden ve duyarlılığından dolayı teşekkür ederim.

2. AMATÖR LİG

Kanlıca Spor: Paşabahçe Stadında ağırladığı Atalarspor’u 6-0 yendiler. Çok rahat bir maç oldu. Kanlıcaspor on kişi kalmasına rağmen oyunun tek hâkimiydi. Rakiplerinin gol atacak güçleri yoktu. Kanlıcaspor bu maçtan sonra 1. amatör lige doğru emin adımlarla gitmeye başladı.

Karagöz Sırtı Mesudiye Spor: K.Mesudiyespor deplasmanda Selamsızspor’u 2-0 yendi. Mesudiyespor Taraftarları takımlarından her hafta daha çok farklı skor bekliyor. Çünkü takımlarının gücünü biliyorlar. İddiası olan ve hedeflere oynayan takımların 1-0 kazanması da çok önemli. Taraftarların biraz daha sabırlı olmalarını ve futbolda her zaman işlerin yolunda gitmeyebileceğini unutmamalarını tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum.

Çiğdem Spor: Çiğdemspor rakibi İstanbul Esnaf Spora 4-1 yenildi ama eğer oyun disiplininden kopmasalardı maçı alabilirlerdi. Çiğdemspor 2-1 mağlup bitirdiği birinci yarıdan sonra ikinci yarıda erken bir gol bulsalar skor bu olmayabilirdi. Helal osun iyi mücadele ettiler. Bazı futbolcular yoruldukça hakemlere itiraz etmeye ve rakip futbolculara sataşmaya başlayınca Çiğdemspor’un 4 nolu futbolcusu, arkadaşlarını çok olumlu bir şekilde idare etti tebrik ederim. Skora bakmayın çok zevkli bir maç oldu.

Örnekköy Spor: İ.Altınordu Sporu deplasmanda 2-1 yediler şen döndüler. Bu galibiyetle çok moral bulan Örnekköyspor bu hafta kendi sahasında lig üçüncüsü olan Veli Meşe ile oynayacaklar. Bu takım oturmaya başladı. Sezon başı bir kaç olumsuzluk yaşadılar ise de İsmail Başkan ve yönetim bu sıkıntıyı kısa sürede çözmesini bildi.. Tebrikler.

Anadolukavağı Spor: Lider gittiği Üsküdar 1919 Spor maçında rakibine 2-1 yenilince ikinciliğe düştüler. Çok kötü bir hakemle ve Haydarpaşa’nın toprak zemininde zor anlar yaşadılar ve yenilmekten de kurtulamadılar. Futbolda bazen bu gibi durumlar olur, biraz sabırlı olmaları ve durumdan gerekli dersleri çıkarmaları gelecek maçlar için yararlarına olacaktır. Bu maç Selimiye sahasında başka bir program olduğu söylenerek hiç maç oynanmayan Haydarpaşa sahasına alınmış. Tabi ki rakibin tercihi de önemli yoksa bu maç başka bir sahada oynanabilirdi.

Göllüköyü Spor: Bu sezon bir türlü istediği formu yakalayamadılar. İstanbul amatör liglerinde ender bulunan bir kulüp olan Göllüköyü Spor futbolcularının hepsi akrabalar. Çoğu kardeş çocukları ve yeğenlerden oluşan bir takımla örnek bir kulüp oldular. Federasyonda bu Spor kulübüne akrabalar kulübü diyorlar.

Akbaba Spor:    Bu hafta bay kaldı.

Riva Spor: Kendi Sahasında rakibi Feneryolu sporu 6-2 yenerek moral buldular.

Denizcilik İşletmeleri Spor: Riva sahasında oynadıkları maçta Kozyatağı spora 2-1 yenildiler. Bu takımımız sakatlıklar ve izinli olan sporculardan dolayı tam kadro ile sahaya çıkamadılar ama çıktıkları her maçı fair play’e aday bir şekilde bitirdiler.

Anahtar Kelimeler: İncirköy Spor Kulübü

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"