İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti

  • 0
  • 15380
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti
İncirköy Anında Hizmet’le Güzelleşti

Beykoz Belediyesi’nin “Anında Hizmet” programı kapsamında belediye ekipleri, gün boyu İncirköy Mahallesi’nde alt yapıdan, çevreye, temizlikten sağlığa kadar bir dizi hizmette bulundu.

5 yıldır ilçe genelinde uygulanan ve büyük takdir gören “Anında Hizmet” programı İncirköy Mahallesi’nde uygulandı. Sabahın erken saatlerinde Belediye Garajı’ndan topluca hareket eden ekipler, gün boyu mahalle genelinde çalışmalarda bulundu. Belediyenin farklı birimleri, koordineli bir şekilde çalışarak mahallenin eksiklerini giderdi, bakım ve tamirat işleri yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk ve Salih Elmas, ilçe meclis üyeleri, belediye birim müdürleri de çalışmaları yakından takip etti.

Sağlık Kontrolleri Yapıldı, Sokaklar ve Caddeler Elden Geçirildi

Anında Hizmet kapsamında mahalle sakinlerine ücretsiz sağlık taraması yapıldı. Vatandaşların kolesterol, tansiyon, açlık kan şekeri, kemik yoğunluğu, işitme testi ile göz kontrolleri yapıldı ve danışmanlık hizmeti verildi.

Temizlik personelleri, sokak ve caddelerde grup temizliği yaparken, çöp konteynerleri ve mazgallar ilaçlandı. Çukurçayır Cami ve Halide Edip Adıvar İlkokulu’da temizliği yapılan yerler arasındaydı.  Mahalle genelinde yol bakımları gerçekleştirilirken, gerekli noktalara merdiven kaplama yapıldı. Yollara akan toprak ve molozlar kaldırılarak genel temizlik sağlandı. Ayrıca tüm mahallede ot ve çalılar temizlendi ve mevcut parkların genel bakımı yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi  ekipleri de mahalledeki yol bakımı çalışmalarına destek verdi.

Atık Getirme Merkezi Hizmete Girdi

Program kapsamında Sultaniye Parkı’na kurulan Atık Getrime Merkezi’nin de açılışı yapıldı. Bu merkezle beraber ilçe genelindeki Atık Getirme Merkezleri’nin sayısı 9’a yükselmiş oldu.

Açılış töreninde konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, merkezin önemine dikkat çekti. “Atık Getirme Merkezleri çok önemli bir projedir. Avrupa’da uzun zamandır uygulanan bu tür bir sistemi Beykoz’da hayata geçirdik. Atık pillerin ve yağların çevreye ne kadar zararlı olduğunu biliyorsunuz. Bu merkezlerimizle birlikte bunların önüne geçeceğiz. Bayat ekmekleri toplayarak barınağımızdaki hayvanlarımızı besliyoruz. Kullanılmış elbiseleri TODEM vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz Bu merkezlerle birlikte bu malzemeleri ayrıştırmak çok daha kolay olacak.” dedi.

Atık yönetimine verdikleri önemi örneklerle anlatan Başkan Çelikbilek; “Çöp önemli bir konu. Daha önceki dönemde 45 bin çöp kovası dağıtmıştık. Tüm Beykoz’da tek tip çöp kovaları kullanılmakta. Ama bununla da yetinmedik. 500’ü aşkın yer altı çöp konteynırını hayata geçirdik. Bunlar basit gibi gözüken ancak gündelik hayatı kolaylaştıran işlerdir. Bizler bu konuları dert eden ve çözümü için uğraşan insanlarız.” diyerek çözüm noktasında gösterdikleri çabayı ifade etti.

Dev Projeler Hayata Geçecek

Konuşmasında Sultaniye-Karlıtepe arasında faaliyete geçecek olan teleferik hattı projesine de değinen Başkan Çelikbilek; “Buradan hareketle Karlıtepe’ye teleferikle ulaşılabilecek. Böyle projeler hayal edilebilir miydi? İmar planlarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bütün bunları gerçekleştirmek kolay değil. Bu çalışmalar büyük emekler ve çabalar harcanarak hayata geçirilen işlerdir.” şeklinde konuştu.

Törende ayrıca Yön Temizlik’ten Kimya Mühendisi Neslihan Kahraman ve Deha Biodizel Genel Müdür Yardımcısı Nihal Sözbir Karakuş’ta birer konuşma yaparak Atık Getirme Merkezlerinin önemini ve Beykoz’a sağlayacağı yararı aktadırlar. Projenin örnek temsil edeceğini düşündüklerini ifade eden konuşmacılar, hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek merkezin açılışı yapıldı. Başkan Çelikbilek, yanındakilerle birlikte merkezde incelemelerde bulundu.

Haber Merkezi

Saadet İslam Âlemi’ni kapsayan bir partidir
Önceki Saadet İslam Âlemi’ni kapsayan bir partidir
Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Sonraki Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz