İnanç da, İnanca saygı da: 'ENGELSİZ'

  • 0
  • 10205
İnanç da, İnanca saygı da: 'ENGELSİZ'
İnanç da, İnanca saygı da: 'ENGELSİZ'
İnanç da, İnanca saygı da: 'ENGELSİZ'

TOFD Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılım yoğun oldu.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)Beykoz ŞubesiOrtaçeşme'de bulunan dernek merkezinde kalabalık bir grubu ağırladı. İl Genel Meclisi'nin CHP'li üyesi İlyas Yılmaz, servise çıktı ve bir an olsun yerinde oturmadı. Beykoz Belediyesi Aday Adayları'ndan CHP'li Dr. Devrim Altıntaş bile masadaki boşları mutfağa taşıdı. TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efeise konukları karşıladı ve boş yer bulabilmek için çaba harcadı. Derneğin iki güzide komşusu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Halk Eğitim Merkezi'nden de iftar yemeğine katılım yoğun oldu.

Ortaçeşme'de gerçekleştirilen iftar öncesi Ortaçeşme Cami İmam Hatibi Seydi Aksoy,Yasin Sûresi'ni baştan sona ‘ezbere’ okudu. Ardından Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kur'an-ı Kerîm'den Beled Sûresi'nin 20 ayetinin tamamını ‘ezbere’ okudu. Ardından ayetin Türkçe mealini de ‘ezbere’ dile getiren Hüseyin Demirtaş'ın çeviriyi Diyanet yerine 20. yüzyılın en fazla etki yaratan İslam düşünürlerinden Muhammed Esed'den yapması dikkat çekti.

TOFD Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuklara mercimek çorbası,et yemeğipilav ve tatlı ikram edilirken, gecenin sonunda çekilişle konuklara hediyeler dağıtıldı. 1 Eylül 2013'te dünyaevine girmeye hazırlanan Cengiz Ekinci, ilk hediyeyi alan isim oldu. TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe'nin "İlk çeyiz hediyen bizden" diyerekCengiz'e Goldini'den 6 kişilik bardak seti takdim etti. Aydan Aksu, Engelsiz Atölyeleri'nde üretilen ‘atkılık’ kazanırken, TOFD'nin ve Beykoz'un en güzel kızı Kübra Özer de bir adet vazonun sahibi oldu.   

Haber Merkezi

Dost Beykoz Gazetesi Ocak 2013/2... 103. Sayı
Önceki Dost Beykoz Gazetesi Ocak 2013/2... 103. Sayı
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz