İmar sorunu Beykoz’da herkese mahsus değil

  • 24.02.2019 22:19
  • Güncelleme: 24.02.2019 22:21
  • Okunma: 13679 kez
  • Yorum: 0
İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Yenimahalle’de yaptığı esnaf ziyareti sırasında önemli açıklamalarda bulundu.
İmar sorunu Beykoz’da herkese mahsus değil

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’e Yenimahalle’de yapmış olduğu esnaf ziyareti sırasında Meclis üyesi adayı Murat Ilnam eşlik etti.

Yenimahalle sakinleriyle sohbet eden Bilgehan Murat Miniç, Beykoz’da gündeki yerini koruyan ve adayların çözüleceği yönünde vaatler verdiği imar sorunuyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

“Zenginler için imar sorunu ortadan kalkıyor”

“Bütün Beykozlular olarak biz Beykoz'da imar sorunu var diyoruz.” Şeklinde konuşan Murat Miniç, “Doğru Beykoz için bir imar sorunu var. Fakat bu sorun konu damat beyin Nun Okulları olunca ortadan kalkıyor, aynı okulun hemen karşısındaki ormana 553 tane villa yapılması olunca ortadan kalkıyor. Yenimahalle Gölbahçe mevkiinde Simpaş’a 120 dönümlük arazi için verilen imar olunca ortadan kalkıyor.” dedi.

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Miniç açıklamalarına şöyle devam etti:

Beykoz'un değil Beykozlunun Sorunu

Peki, bize imar için ne yapıyorlar? İBB’nin Sütlüce’de ki binasında askıya çıkan,  Beykoz'un 15 mahallesinin 1/5000 lik planlarını bile Beykoz’a getirmiyorlar. Beykozlunun gözünden uzak tutmaya çalışıyorlar. Demem o ki sorun aslında Beykoz’un değil Beykozlunun sorunu. Beykozlu imar isteyince söz bile veremeyenler, Beykozlu evinin çatısını tamir etmek isteyince izin bile vermeyenler sıra yandaşlarına gelince, menfaat odaklarına gelince izin vermekte hiç bir çekince göstermiyorlar.

Biz Beykozluların oturmadığı hiç bir masada oturmayacağız. Beykozlunun içinde olmadığı hiç bir plana evet demeyeceğiz. Biz belediyeyi kazanacağız ve Beykozluyu Beykoz’dan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecek. İmar için planlarımızı da Beykozluların fikirleri doğrultusunda birlikte yapacağız. İmarı Beykozlu için sorun haline getirenleri de hep birlikte utandıracağız.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz