Son Dakika

İmamoğlu, Beykoz’a müjdeyle geldi

  • 0
  • 9981
İmamoğlu, Beykoz’a müjdeyle geldi
İmamoğlu, Beykoz’a müjdeyle geldi
İmamoğlu, Beykoz’a müjdeyle geldi
İmamoğlu, Beykoz’a müjdeyle geldi
İmamoğlu, Beykoz’a müjdeyle geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Riva Deresindeki çalışmaları incelemek üzere bölgedeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Riva Deresinde yaşanan renk bozulması ve suyun renginin değişmesi sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İl Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi arasındaki çeşitli atışmaların ardından derenin temizliğini İBB üstlenmişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, muhtarlar ve vatandaşların da katıldığı inceleme gezisinde derenin yeni hali ve sürdürülen çalışmalar yerinde gözlemlendi.

"DSİ ve Beykoz Belediyesinin bir çalışması var"

İmamoğlu, “En azından temizlendikçe dere canlanıyor. Şimdi daha hareketli hale gelmesini sağlamak lazım. O konuda da DSİ ve Beykoz Belediyesinin bir çalışması var, bunu da destekliyoruz. Bundan sonra maksimum ilgimizle burayı takip edeceğiz. Bu çalışmanın sürdürülmesi lazım, denizden arıtmasına çevre düzenlemesine, peyzajıyla beraber DSİ ve diğer birimler burada el birliğiyle güzel bir çevreyi oluşturmak istiyoruz” dedi.

İmamoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı işaret ederek, “Başkanla biz kol kola vermeyeceğiz de kimle kol kola vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

"Turizm noktasında da canlandırmalıyız"

Şehir halkının sıhhati için çalıştıklarını kaydeden Ekrem İmamoğlu, “Biz işimizi yapalım. Diğer kurumlar da işini yapsın. Bu bize Allah’ın bir lütfu. Burası tekneyle gezeceğimiz, güzel bir yer. Buranın doğal tarafını koruyarak turizm noktasında da canlandırmalıyız” diye konuştu.

İmamoğlu gazetecilerin bazı sorularına şu şekilde cevap verdi:

"Zinhar siyasi değil, İstanbul meselesidir"

Kanal İstanbul, İstanbul’un önceliği değildir. İstanbul tarihini en büyük tahribatıdır. Birçok negatif tarafı var. Ben pozitif tarafını yakalayamadım. 1.5 yıldır bilim insanlarıyla çalışıyoruz. Çevre, deprem, statik, bir bilim insanı bana bu projeyi övmedi. İstanbul’un deprem diye bir gündemi var ve ne zaman geleceği belli değil. Biz mücadelemizi toplumu bilinçlendirerek sürdürüyoruz. Zinhar siyasi değil, İstanbul meselesidir. Orada bizim milyarlarca liralık yatırım yapmamız lazım. Bu nasıl finanse edilecek bunu kimse söylemiyor. Ne şehircilik, ne planlama süreçleri açısından böyle bir süreç işletilemez. Bahsedilen şey 350 milyon metrekare.

İmamoğlu, İBB olarak sağlık çalışanlarına tanıdıkları ücretsiz toplu ulaşım ve İSPARK’tan ücretsiz yararlanma imkanını yıl sonuna kadar uzattıklarını da söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz’daki uyuşturucu operasyonunda 1 kişi tutuklandı
Önceki Beykoz’daki uyuşturucu operasyonunda 1 kişi tutuklandı
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz