Eğitim

İmam Hatip Lisesi’ne yeni mescit

İmam Hatip Lisesi’ne yeni mescit
2014.09.26 00:00
| | |
11284

Beykoz’un ilk İmam Hatip Lisesi ve Anadolu olan, Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki mevcut mescit Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yenilettirilerek hizmete açıldı.

Açılışa; AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar ve BİSK Başkanı Abdullah Yümsel gibi isimlerde hazır bulundu.

İlk iki katı 14 Ekim 1985 yılında tamamlanarak hizmete açılan İmam Hatip Lisesi, daha sonra diğer bölümlerini de tamamlayarak Beykoz ve çevre ilçelere hizmet vermeye başlamıştı.

42 derslik, 70 öğretmen ve bin 380 öğrencisiyle beraber eğitim faaliyetlerine devam eden okulun mescidi ilk olarak 9 yıl önce yapılmıştı. Zaman içinde tahrip olan mescit Başkan Çelikbilek tarafından restore edilerek yeniden hizmete açıldı.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılı tatilinin de başlayan yenileme çalışmaları, 2014 – 2015 eğitim ve öğretim sezonu başlayana dek devam etti. Okulun mezun öğrencilerinden Recep Yaman’ın öncülük ettiği yenileme çalışmaları Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in destekleriyle gerçekleştirildi.

Başkan Yücel Çelikbilek, öğrencilerle birlikte kılmış olduğu Cuma namazının ardından yine öğrencilerle birlikte mescidin açılışını yaptı.

Okul öğretmenlerinden Nurettin Karabul, açılışta yapmış olduğu konuşmada Başkan Çelikbilek ve mescidin yenilenmesinde ön ayak olan okul öğrencilerinden Recep Yaman’a teşekkür etti.

Nurettin Karabul şunları söyledi:  “Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e ve okulumuz öğrencilerinden Recep Yaman’a çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu ibadethanenin yeniden yapılması bizler için çok önemliydi. Uzun zamandır bekliyorduk. Ama Allah razı olsun ki Belediye Başkanımız şu zamana kadar okulumuz için ne istediysek bizleri kırmadı.

Karabul’un konuşmasının ardından Okul Müdürü Osman Altan’da, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise, Bu İmam Hatip Lisesi, Beykoz’un ilk Anadolu ve İmam Hatip Lisesi’dir. Yaklaşık 30 yıldır Beykoz ve çevre ilçelerde ki öğrencilere hizmet veriyor.” İfadelerini kullandı.

Mescidin gayet güzel olduğunu dile getiren Bozbay, “Emeği geçen öncelikle Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e ve öğrenci kardeşime teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“İmam Hatip Liseleri bizim can damarımız”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de konuşmasında, İmam Hatip Liseleri’nin kendileri için önemli olduğunu ve can damarları olduğunu vurgulayarak, “80 darbesi sonrası İmam Hatip Liseleri’ne karşı büyük bir tepki ortaya çıkmayı başladı. Belki de yaşanan darbe sonrası psikolojik bir şeydi ama sonuç olarak bu vatanın evlatları çok acılar çekti. Allah’a hamdolsun ki şu anda öyle bir sıkıntımız yok bunda sonra da olmayacak inşallah” dedi.

Programın son bölümünde ise desteklerinden dolayı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve okulun mezun öğrencilerinden Recep Yaman’a Okul Müdürü Osman Altan tarafından teşekkür plâketi verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İmam Hatip Lisesi, Mescit, Yücel Çelikbilek, Nuerttin Karabul, Recep Yaman, Kazım Bozbay, Osman Altan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"