İlk yorum Aydın Düzgün’den…

  • Güncelleme: 09.03.2021 09:21
  • Okunma: 18807 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz’a yazılı bir açıklama yapan Aydın Düzgün, Beykoz’da sevinçle karşılanan kanun teklifini, kendisi de olumlu karşıladığını kaydetti.
İlk yorum Aydın Düzgün’den…

Önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’den Beykoz Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Harita Mühendisi Aydın Düzgün, AK Parti’nin 2B arazilerine yönelik TBMM Başkanlığı’na sunmuş olduğu kanun teklifinin doğru bir yaklaşım olduğunu ifade etti.

Dost Beykoz’a yazılı bir açıklama yapan Aydın Düzgün, Beykoz’da sevinçle karşılanan kanun teklifini, kendisi de olumlu karşıladığını kaydetti.

Aydın Düzgün şöyle dedi:  2B'de ilk geri adım
 
Evet, nihayet AKP 2B ile ilgili bir adım attı.
Bunun nasıl oldu niye olduğu tabi ki önemli. Ama bence daha da önemlisi halkın yaranına olmasıdır. Zira yasanın çıkmasından bu yana insanlar sevinsin mi üzülsün mü ikilemi arasında kaldılar, nedeni ise tabi ki çok net;
 
FİYATLAR...
 
Yani vatandaşımızın çıkan bu yasadan yaralanmak en doğal hakkı gibi görünse de süreç içerisinde bu hali ile yasanın halktan yana olmadığı gerçeği ile tanıştı. Bunun ilk tepkisini muhtarlarımız koymaya çalışsa da içinde bulundukları sıkıntılı durum ve üzerlerindeki siyasi baskı yeterli muhalefet yapmalarını maalesef ister istemez bir ölçüde bıraktılar. Ama her şeye rağmen muhtarlarını hakkını nereye koyarsın diye bana sorulduğunda çok net bir cevabım var; Muhtarlar, gerek AKP ilçe başkanı, gerek CHP ilçe başkanı ve gerekse belediye başkanının bu konuda daha da önünde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
 
Evet,  AKP ilk geri adımını attı. Diğer anlamı ile geri adım atmak zorunda kaldı...
Yani 400 M2'nin altında olan yerlerde rayiç bedelin %20 daha indirmek için kanun teklifi verdiler. Ve sanırım acil olarak önümüzdeki hafta ilgili meclis komisyonuna gelecektir. Ve inanıyorum ki CHP Grup Başkan Vekilimiz, aynı zamanda komisyon üyesi olan Akif Hamzaçebi'nin bu iyileştirmenin yeterli olmadığını söyleyeceğinden eminim.
 
Bu geri adımın Türkçesini kısaca anlatmaya çalışırsak;
 
M2'si 500 TL olan Gümüşsuyu Mahallesi'nde 400 M2 yeri olan bir vatandaşımız daha önce 200 Bin TL tutarındaki yerini yeni iyileştirme ile 160 Bin TL'ye almak zorunda kalacaktır. (vadeli fiyatı)
Niye % 20 indirdiniz diye sitem etmek ne kadar yanlış ise de buna razı olmakta o derece yanlıştır diye düşünüyorum. Bu süreçte gerek belediye başkanı, gerek AKP İlçe Başkanı ve gerekse CHP İlçe Başkanı muhtarlarımız ile birlikte bir heyet oluşturarak, AKP'nin Beykoz'dan sorumlu bölge milletvekili Metin Külünk ile birlikte komisyona giden bu teklifi (ki muhtemelen bu Salı komisyona gelecek) bizzat Ankara'da takip ederek ellerinden geldiğince %20'lik iyileştirme teklifini daha aşağılara çekmenin mücadelesini vermelidirler.
 
Kanun teklifi %20 iyileştirme yerine emlak vergisi bedeli üzerinden yapılmalıdır. Benim kişisel düşüncem ve Beykoz Halkı’nın beklediği budur. Bu arada köylerin çok ayrı bir statüde değerlendirilmesi gerekmektedir. Köylerde 400 M2 yerine barajın 2 Bin M2 olmasında büyük yarar vardır.
 
Zira Beykoz gerçeğini, halkın durumunu AKP'li teklif veren Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli'den daha ziyade Belediye Başkanı, ilçe başkanları ve muhtarlar bilir. O yüzden bu fırsatı değerlendirmek için kolları sıvamanız gerekiyor. Bu iyi bir imtihan olacaktır.
İsteğim bu imtihandan en iyi, en doğru kararı çıkartmanızdır. En başta sizlere ben teşekkür edeceğim.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 2B, Beykoz, CHP, Aydın Düzgün, Arazi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz