Eğitim

İlk mezuniyet anıları Beykoz'da kayda geçti

İlk mezuniyet anıları Beykoz'da kayda geçti
03.06.2016 00:45
| | |
11139

Foto galeri Video galeri

Bu yıl 4+4+4 Eğitim Sistemi'nin ilk mezunlarını veren Beykoz Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu, öğrencilerini yemekli bir organizasyonda buluşturdu.

Selahattin Karakaşlı adlı bir hayırsever tarafından bağışlanan ve 1959 yılında yapılıp aynı yıl eğitim-öğretime başlayan Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu, 4+4+4 Eğitim Sistemine geçildikten sonraki ilk mezunlarını verdi. Mezun olan öğrencileri için yemekli bir Mezuniyet Programı düzenlenirken, bu yıl 143 öğrencinin mezun olduğu öğrenildi. Programı ise yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Mezuniyet Yemeği'nde bir konuşma yapan Müdür Ömer Çalışkan, okullarında 'Bir İmam Hatip öğrencisinin nasıl olması gerektiğini' öğretmekle işe başladıklarını anlatarak, şöyle dedi:

Müdür Çalışkan: “İmam Hatipler bu coğrafyanın umudu olmaya devam edecek”

"Selahattin Karakaşlı İlkokulu'nun İmam Hatip Okulu olmasının üzerinden dört yıl geçti. İlk mezunlarımızı veriyoruz. Şunu belirtmek istiyorum. İnanın sizi mezun etmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama aynı zamanda zor fiziki koşullar vardı. Sizi bir imam hatipliye yakışır bir şekilde mezun etmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Sevgili gençler, dört yıllık eğitim-öğretim neticesinde öğretmen arkadaşlarımızın hepsiyle çalışmaktan memnunum. İyi ki Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu'nda, Okul Müdürlüğü yapıyorum. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Biz okul olarak sizlere akademik başarının yanı sıra bir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi nasıl olur, nasıl olmalı diye düşünerek kazandırdığımız davranışlar söz konusu. Şuna inanıyorum bu kazandığınız davranışlar sizin hayatınız boyunca rehberiniz olacak. Şunu belirtmek istiyorum imam hatipler dün olduğu gibi bugün de yani sizler bu coğrafyanın her zaman umudu olacaksınız."

‘Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu’nun öğretmenleri de duygusal dakikalar yaşadı’

İlkokul ve ilköğretim okulu olarak hizmet vermesinin sonrasında İmam Hatip Ortaokulu'na dönüşen Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu'nda öğretmen ve mezun öğrenciler de duygusal anlar yaşadı. Konuşma yapan birçok öğretmen, mezun olan öğrencileriyle kurduğu iletişimi özleyeceklerini anlatarak, duygularını paylaştı. Yemekli Mezuniyet Töreni, yenilen yemeğin ardından edilen sohbet ile akşam saatlerine değin devam etti.Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Beykoz Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu, Mezuniyet

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"