Bölge

İlim Yayma kadınları iftarda buluştu…

İlim Yayma kadınları iftarda buluştu…
06.06.2017 19:44
| | |
4115

İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Kadın Komisyonu’nun geleneksel iftarı İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde gerçekleşti.

Kadın komisyonu  Onursal Başkanı Ayşe Çelikbilek, Kadın Komisyonu Başkanı Nimet Kaşıtoğlu ve komisyon yönetiminin ev sahipliği yaptığı  iftar davetine, kendi alanlarında öncü hanımlar katıldı.

Davette, Beykoz  İHH, Beykoz Ensar Vakfı, ÖNDER, TOFD Beykoz Şubesi ve HAKEDER gibi sivil toplum kuruluşlarının hanım yöneticileri ve çeşitli kurum ve kuruluşların yönetici ve emekçi hanımları ile hayırsever ve aktivist hanımlar yer aldı. 


 

Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti kız yurdundan bu yıl mezun olan öğrencilerin ve cemiyetin öğretmenleri ile yöneticileri de iftar yemeğinde hazır bulundu 

Kuran tilavetiyle iftar vaktinin karşılandığı yemek sonrası davetliler birbirleriyle sohbet etti. Bir dost meclisi havasında geçen gecede konuşan İlim Yayma Cemiyeti Kadın Komisyonu Onursal Başkanı Ayşe Çelikbilek, cemiyetin tarihine ışık tutan bir konuşma yaptı.

İlim Yayma Cemiyeti Kadın Komisyonu Başkanı Nimet Kaşıtoğlu, cemiyetin yurt ve eğitim çalışmalarından söz ettiği konuşmasında, çok onurlu bir görev yaptığını kaydetti.

Gecede ayrıca, yürütülen çalışmalara katkılarından dolayı hayırsever emekli eğitimci Selma Aktülün’e bir plaket verildi. Programın devamında öğrencilerin etkinlik zamanlarında hazırladıkları el emeği ürünler davetlilere hediye edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İlim Yayma Cemiyeti, Kadınlar Komisyonu, Nimet Kaşıtoğlu, Ayşe Çelikbilek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"