Güncel

İlim ve Kardeşlik kendini gösterdi

İlim ve Kardeşlik kendini gösterdi
2014.09.25 00:00
| | |
4026

İlim ve Kardeşliğe Adım Derneği (İLKADER)’nin Kavacık Assrom’da düzenlediği gençlerle buluşma gecesinde izdiham vardı. İki bine yakın gencin katıldığı gecede gençler Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e büyük sevgi gösterisinde bulundu.

İlim ve Kardeşliğe Adım Dernek BaşkanıSerkan Tuncer ve Engin ÇelebiNaim Tinkir, Naim Musa Ak, Fatih Özdemir, Emre Erdoğan, İbrahim Aykoç’un yönetimi altında düzenlenen programı dernek kurucularından Ekrem Tuncer sundu. 

AK Parti Bölge Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Osmanlı Padişahlarından 2. Abdulhamit Han’ın 4. kuşak torunu Kayahan Osmanoğlu ve yüzlerce vatandaşın katıldığı gece Akif Hamza Kuzu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Dernek Başkanı Serkan Tuncer açılış konuşmasında derneğin kuruluş amacını anlatırken imanlı nesiller yetiştirilmesi için gösterdikleri çabaya her zaman büyük destek olduğunu ifade ettiği Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti. 

Tuncer şöyle konuştu; “Bu derneğin kurulumundan itibaren bizi hiç yalnız bırakmayan, maddi manevi yardımlarını bizden esirgemeyen ve her ihtiyacımızda kapılarını bize ardına kadar açan, özellikle genç nesillerin etrafına faydalı birer birey olma yolundaki bütün çalışmalardan mutlu olup bu uğurda taşın altına elini değil gövdesini koyan Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’e hepinizin huzurunda şahsım ve derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Değerli kardeşlerim, bu derneğin kurucusu ve başkanı olarak derneğimizin yapısından amaç ve hedeflerinden bahsetmek gerekirse, derneğimiz İslam üst kimliği altında, özellikle genç nesillere imanın temel esaslarını anlatmak, Allahû Teâla’nın mucizevi kitabı Kuran-ı Aziym-i şanı öğretmek ve onun ışığında bir hayat sürmeyi hedefleyen, kuran dersleri verilen, manevi sohbetlerle insanların hayat bulmasına vesile olan, milli birlik ve beraberliğimizi kaynaştırmak, unutulmuş ya da unutturulmaya çalışılan değer ve kültürlerimizi gönüllere nakşedebilmek için ve bir takım kötü yollara düşmüş kardeşlerimize İslam’ın manevi ipini uzatabilmek için mücadele veren, onlara bu yolda, yol arkadaşı olan bir gençlik birlikteliğidir.” 

“Türkiye’yi Besmele ile kazandık” 

Şehzade Osmanoğlu da kısa bir selamlama konuşması yaparak, derneğin kuruluşunda emeği geçenlere teşekkür etti. Osmanoğlu sözlerine şöyle devam etti; “beni buraya davet eden bu güzel kardeşlerimle ne kadar gurur duysam azdır. Bizler aslında öyle bir neslin toplumlarıyız ki, biz anlatamıyoruz. Ben kişisel olarak torunu olduğum zatlara dedem demiyorum dedemiz diyorum çünkü hepimiz o neslin torunlarıyız. Biz Türkiye’yi kafa çekerek değil Besmele çekerek kazandık.” 

“Bu Millet sıradan millet değil” 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yüzlerce gencin alkışları arasında kürsüye gelirken konuşmasına “böyle ihlaslı, imanlı bir gençlik için elimden gelen her şeyi sonuna kadar büyük bir mutlulukla yaparım” cümleleriyle başladı. Çelikbilek, “yapacağımız hizmet Allah’ın kullarına olacaksa sesimizin kısılmasının hiçbir önemi yok. Allah bu dünyada yaşamamızı emretmiş fakat yaşamamızı emrederken bilinmek istemiş. Kendisine kulluk yapmamızı da istemiş. Biz kullarını yarattığında başıboş olsun dememiş ve bunun karşılığında bizlere mükâfatlar vereceğini beyan etmiş. İşte burada önemli olan konu böyle güzel derneklerin kurulmasıdır. Ben böyle yapılacak dini ve güzel derneklerin mimarlarını ayakta alkışlarım. Buradaki bu güzel tabloyu gördükten sonra inşallah Allah kısmet ederde 30 Mart seçimlerinden sonra bu derneğin yapacağı etkinliklere daha fazla katkı yapmak boynumun borcudur. Bu milletin sizin gibi gençliğe ihtiyacı var, bu millet sıradan bir millet değil, asla eğilmemiş dik durmuş. İşte o dik duruşuyla gönüllerde taht kuran milletin evlatlarıyız. Kim ne derse desin ve önümüze hangi engeli çıkartmaya çalışırlarsa çalışsınlar, biz duruşumuzu bozmadıkça dünyada daha da farklı noktalara geleceğiz” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ekrem Tuncer, Kayahan Osmanoğlu, Serkan Tuncer, İlim ve Kardeşliğe Adım Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"