Ilgaz: Sanatçı eleştirmek zorundadır

  • Güncelleme: 13.03.2013 00:11
  • Okunma: 4941 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun düzenlemiş olduğu “Ayın Yazarı” etkinliğine Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz konuk oldu.
Ilgaz: Sanatçı eleştirmek zorundadır

Aydın Ilgaz, babası Rıfat Ilgaz’ın hayatından kesitler verdi. Ilgaz, “babasının öğrencilerinin paltosuz ve ayakkabısız olduğunu iki dize şiirde söz ettiğinden dolayı hücrede kaldığını söyledi. Bütün üniversitelerde var olan çok sayıda başarılı bilim adamlarının işlerine askeri yönetim son verdi” dedi.

Soyadının Ilgaz olduğu için yurtdışına çıkmasının sakıncalı olarak görüldüğünü söyleyen Ilgaz, “Amerika’da eğitim kazanmıştım ve benim ülkem bana o zamanlar pasaport vermedi” dedi.

Sanatçıyı tanımlarken Ilgaz, bu ülkede sanatçı olmak önce kelleyi koltuk altına almaktır. Sanatçı her ne olursa olsun dünyanın en iyi yönetilen bir ülkesi de olsa sanatçı, eseriyle, sanatıyla, sözüyle, şiiriyle, eleştirmek zorundadır.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Bilgi Kaynakları Birimi ve Edebiyat Kulübü'nün düzenlemiş olduğu “Ayın Yazarı” etkinliği, katılımlarından dolayı Aydın Ilgaz’a teşekkür plaketini Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel takdim etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz