İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması

  • 0
  • 12754
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması
İlçe Başkanı ile Bakanın PKK atışması

Beykoz Belediyesi başkanlık binası önünde yapılan bayramlaşmada Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz arasında kısa süreli PKK atışması yaşandı.

Bakan’ın sözlerinden rahatsız olan CHP İlçe BaşkanıHızır Yılmaz, Egemen Bağış’a sözlü sataşmada bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda yapılan bayramlaşmanın ardından Beykoz Belediyesi’ne gitmek üzere hareket eden protokol üyeleri Paşabahçe’de araçlarında inerek, Belediye binasına kadar vatandaşlarla bayramlaşarak gittiler.

Egemen Bağış’a Paşabahçe’de büyük ilgi.

Paşabahçe’de aracından inerek AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte Belediye Başkanlık binasına yürüyerek giden Bakan Bağış’a Beykoz halkı yoğun ilgi gösterdi.

Özellikle gençler tarafından yolu kesilen Bakan Bağış ve beraberindekiler yüzlerce vatandaşlar bayramlaştı. Bakan bağış kendisine gösterilen ilgiden memnun kalırken, memnuniyet Adem sefer ve Yücel Çelikbilek’in de yüzüne yansıdı.

Yapılan yürüyüşün ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in odasına çıkan Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, burada bir süre dinlendikten sonra, kendisine hoş geldiniz demek üzere eşi Necla Ergün ile birlikte gelen Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ü kabul etti.

Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma…   

Beykoz Belediyesi’nde yapılan bayramlaşma programına iktidar partisinden Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan yardımcıları ve vatandaşların yanı sıra Ana Muhalefet Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve CHP’li meclis üyeleri de katıldı.

Ergül belediyeye gelmedi…

AK Parti ilçe merkezindeki bayramlaşmaya ekibiyle birlikte katılan Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül’ün, Beykoz Belediyesi Başkanlık binasında yapılan bayramlaşma programına katılmaması dikkati çekti.

Çok kısa bir konuşma yaparak Beykoz halkının bayramını kutlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ramazan ayı süresince Beykoz halkı ile birlikte olduğunu ifade etti.

Çelikbilek CHP’li vekili kürsüye davet etti.

Başkan Çelikbilek tarafından bayramlaşma konuşması yapmak üzere davet edilen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ramazan ayının manevi atmosferi üzerine bazı açıklamalarda bulunarak, “Ramazan demek bolluk, bereket demek… Bayram demek hoşgörü demek… Gönül isterdi ki teröristsiz bir bayram yaşayalım. İsrail’i korumayan bir Türkiye devleti umardım. Onun için çok üzgünüm” ifadelerini kullandı. Vekil Tanal Beykoz halkının bayramını tebrik etti.

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış

Ramazan’ın en iyi İstanbul’da kutlandığını söyleyen Egemen Bağış, “birlik ve beraberlik içinde dualar ettik… Çok şükür bayramada kavuştuk. Zaman birlik ve beraberlik zamanı… Ayrıca zaman terör örgütüne tokat vurma zamanıdır!... Zaman ovanın arka tarafında piknik yapma zamanı değildir... Çok şükür 'van munite' diyen bir Başbakanımız var. Dünya’da herkese dik duran bir hükümetimiz var. Allah bizi koalisyonlardan korusun…” ifadelerini kullandı.

Hızır Yılmaz sinirlendi…

Bakan Egemen Bağış’ın, "zaman ovanın arka tarafında piknik yapma zamanı değildir”ifadeleriyle, PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen CHP milletvekiline atıfta bulunması, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ı kızdırdı…  Bakan Egemen Bağış’ın sözlerine karşın,“Oslo’da PKK’lılarla masaya oturanlar şerefsizdir” ifadelerini kullanan CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın szöleri gerginliğe neden oldu.

Bakan Egemen Bağış ile kısa süreli bir atışma yaşayan Hızır Yılmaz’ı CHP Milletvekili Mahmut Tanal yatıştırmaya çalıştı. Bakan Egemen Bağış, Hızır Yılmaz’ın tepkisine, “hadi canım sende, her şey televizyonlarda net bir şekilde gözüküyor” şeklinde cevap verdi.

Yaşanan tartışmanın ardından İlçe protokolü vatandaşlarla bayramlaştı… Sonrasında ise vatandaşlara, etli pilav, ayran ve tatlı ikramı vardı.

Haber Merkezi

AK Parti Teşkilatı’nın 11. Yıl iftarı
Önceki AK Parti Teşkilatı’nın 11. Yıl iftarı
Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Sonraki Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz