Makaleler

İl Başkanı…

19.02.2018 08:33
| | |
12329

Salt benim tespitim olmadığı aşikâr. “Erdoğan’ı seviyor ve destekliyorum ama AK Parti’den her geçen gün soğuyorum” diyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Elbette böyle düşünenlerin bildik bazı vakıalardan dolayı haklılık payları var, yok değil. Ancak, imama kızdım diye ne abdest bozulur, ne de namaz terk edilir. Bu gün her zamankinden daha fazla ihtiyacı var bu ülkenin AK Parti’ye. Zaman soğumak, şikayet etmek değil, inisiyatif alma, “ben varım” deme zamanıdır.

Eski İl Başkanı Selim Temurci için kime sorsanız “çok düzgün, namuslu, adam gibi adam” der. Doğrudur, filhakika ben de öyle düşünüyorum.

Lakin 39 ilçede adı ihaleyle, şaibelerle anılan, insanlara tepeden bakan, nitelikli ve ehil insanları uzaklaştırıp partiyi küçülten, partinin kapılarını vatandaşa kapatan yöneticilere, ilçe başkanlarına bu kadar tahammül etmenin bir bedeli olacaktı. Selim bey maalesef bu bedeli ödetmediği için bedel ödedi.

Yeni İl Başkanı gelir gelmez istişare kanallarını sonuna kadar açarak parti içindeki tüm dinamikleri ayrı ayrı görüşme odasına aldı, alıyor. İlgiyle izliyoruz, dileriz dağ fare doğurmaz.

Dileriz AK Parti’yi mahalle mahalle, ilçe ilçe, il il giderek halkın umudu olmaktan çıkaranlara “durun bakalım! Ne yapıyorsunuz?” denir artık.

Haddimiz değil ama kendisine tavsiyem; her ilçeden 3 gazete tespit etsin ve temsilcileriyle bir araya gelsin. Eminim bir araya geleceği bu gazetecilerin kendisine anlatacak şok şeyleri vardır.

Ve tabi bu parti için karşılık beklemeden; ailesini, işini-gücünü ihmal edip, yıllarca yollara düşen, mücadele eden ciddi bir güruh var. Bu gün sadece seçimden seçime hatırlanan ama her ihtiyaç duyulduğunda Tayyip Beye duydukları vefa nedeniyle hiçbir şey olmamış gibi yine en önde koşan bir güruh. Küstürülmüş, incitilmiş, partiden dışlanmış on binler…

Yeni İl Başkanı’nın, seçimden seçime hatırlanıp bir akşam yemeğiyle gönlü alınan(!) bu vefalı insanların gönlünü kazanmanın bir yolunu da bulması gerekiyor.

Selim Bey’in yapmadığı bir şeyi daha yapsın, Tayyip Bey’in partili cumhurbaşkanı maddesini anayasaya neden koyduğunu iyice düşünsün.  

Mesela neden çok konuşulmasına rağmen eski ve tecrübeli isimlerden biri değil de bu genç yaşta kendisi il başkanı oldu. Bunu da etraflıca düşünsün.

Partiyi küçültüp daracık kalıplara sokan ilçe başkanları ve yöneticilerin istifa etmeye niyetlerinin olmadığı çok açık. 2019 Mahalli Genel Seçimlerine şurada 13 ay kalmışken Allah aşkına daha neyi bekliyoruz.

Şimdiden 2019’un potansiyel Belediye Başkan Aday Adayları çeşitli eğitim-kültür faaliyetleri üzerinden siyaset mühendisliğine soyunurken daha fazla kulağının üzerine yatmak kime ne kazandırır?

2019 seçimlerini insanları yine işiyle, ekmeğiyle tehdit ederek, zorla imza attırarak kazanmayı düşünüyorsanız benden söylemesi, bu sefer tutmaz!

Vesselam…

Anahtar Kelimeler: Erdoğan, İl Başkanı, Selim Temurci, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"