İktidarı Beykoz'da 4 yıldır ayakta tutuyor

  • 08.11.2021 20:53
  • Güncelleme: 09.11.2021 09:09
  • Okunma: 5981 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın 7. Olağan Kongresinde yeniden Başkan seçilen Muhammed Hanefi Dilmaç, 2. döneminde ilk yılını doldurdu.
İktidarı Beykoz'da 4 yıldır ayakta tutuyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı'nın 7. olağan kongre döneminde Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden İlçe Başkanı adayı gösterilerek kazanan Muhammed Hanefi Dilmaç, 2. döneminin ilk yılını tamamladı.

Çavuşbaşı Kasrı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirlerine uygun olarak 8 Kasım 2020 tarihinde Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen kongrede oyların büyük çoğunluğunu alarak 2. kez İlçe Başkanı seçilmişti.

Kongrenin hemen ardından Yürütme Kurulu Üyelerini belirleyen Dilmaç, Beykoz teşkilatının tecrübeli ve tanınan ismi Hayrettin Yanık'ı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görevlendirerek mazeretli olduğu durumda da teşkilatı ehline emanet ettiğini gösterdi.

Hanefi Dilmaç, Teşkilat Başkanı olarak Özkan Ayduğan'ı, Seçim İşleri'ne eski Belediye Başkan Yardımcısı Av. Yakup Özbek'i, Tanıtım ve Medya'ya eski Meclis Üyeleri'nden Fatih Yılmaz'ı, Sosyal Politikalar'a Mete Karabudak'ı, Yerel Yönetimler'e Murat Yumurtacı'yı, Ekonomi İşleri'ne Yasemin Şireli'yi, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler'e Ethem Çekiç'i, Mali ve İdari İşler'e Hasan Karakaya'yı, İlçe Sekreterliği görevine de Şeymanur Ok'u atadı.

İktidar partisinin Beykoz'daki A takımında tecrübenin yanında dinamizme de önem veren Dilmaç, bu tablonun karşılığını ilçe üzerindeki konulardaki hakimiyetiyle de gösterdi.

Halk günleri yeniden başladı, esnafı ihmal etmedi

Her Salı günü İlçe Başkanlığı'na gelerek talep ve şikayetlerini ileten vatandaşlarla 13.00-16.00 saatlerle görüşen İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, burada binlerce talep için vatandaşla devlet arasında köprü oldu.

"Makamın sahibi vatandaş" sloganıyla her Salı günü vatandaşlarla randevusuz görüşmeler devam ediyor.

Öğretmenler gününde dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ı ve okullarda görevlerine devam eden öğretmenlerle sık sık bir araya geldi.

Taksici esnafını da unutmayan Hanefi Dilmaç, günlük rutin programları sırasında denk geldiği taksi duraklarına uğrayarak, taksi şoförlerini dinleyerek taleplerinin yerine gelmesi için ilgili birimlerine gerekli talepleri ivedi bir şekilde vermeyi ihmal etmedi.

Dönem dönem Esnaf Odalarıyla da bir araya gelen Dilmaç, esnafın her zaman yanında olacağını her fırsatta hatırlatıyor.

İlçenin yerel basın mensuplarıyla da her fırsatta buluşan Muhammed Hanefi Dilmaç, kendisine yöneltilen soruları da samimiyetle yanıtlayarak, gazetecilere her defasında "siyaseti lider esaslı yaptığını ve AK Parti'nin kurucu lideri Erdoğan hangi yolu gösterirse o yolda ilerleyeceğini" ifade etti.

İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'ın tensipleri doğrultusunda 2021 yılı başında Beykoz teşkilatı 'top yekun mücadele" talimatı verildi. Sahaya inen teşkilat mensupları, 2023 seçimlerine güçlü teşkilat, vizyon ve çalışmayla hazırlanmak için mahalle başkanlarını ve muhtarları ziyaretleri başladı. Üyelerini de ihmal etmeyen Dilmaç, zaman zaman bizzat kendisi rast gele üye araması gerçekleştirerek parti mensuplarının hal ve hatırını da sordu.

Dilmaç, “2023 seçimlerinde milletimizin karşısına çok daha büyük bir vizyonla çıkacağız, çünkü biz Cumhur İttifakı'yız. Çünkü biz milletin bağrından çıkmış ve sadece millete borcu olan bir hareketiz. Günün 24 saati, yılın 365 günü kesintisiz şekilde çalışacağız.” dedi.

İyi günde olduğu gibi kötü günde de Beykoz halkının yanında olmayı sürdüren Dilmaç, ilçede hayatlarını birleştiren çok sayıda çiftin mutlu gününe ortak oldu. Beykoz'da ikamet eden ve ebedi aleme irtihal eden çok sayıda vatandaşa karşı da son görevini yerine getirdi.

CHP'li İBB'nin Beykoz'daki bazı yanlış politikalara da ilçe halkının hakkını korumak adına hızlı cevaplar veren Dilmaç, partisinin Büyükşehir'deki üstünlüğünü kullanarak yanlış uygulamaların iyileştirilmesi veya değiştirilmesi konusunda da büyük mesai harcadı.

Yeni tip koronavirüs sürecinin ardından İstanbul'daki 39 ilçe arasında ilk danışma meclisi toplantısını da Beykoz İlçe Teşkilatı Hanefi Dilmaç öncülüğünde gerçekleştirdi.

Kavacık Yaşam Merkezi'ndeki toplantıda İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin önünde söz veren Dilmaç, Beykoz'daki seçimlerde yüzde 60 oy alacaklarını ifade etti.

Sağlıktan spor camiasına Beykoz'da 7'den 70'e herkesin kapısını çalarak sahada en çok görülen İlçe Başkanı özelliğine de sahip olan Dilmaç, Beykozspor'da kangren olmuş bazı sorulara ilişkin 28 Eylül 2021 tarihinde kendisini ziyaret eden Amatör Spor Kulübü temsilcilerine yönelik şu ifadeleri kullandı:

"Biz Zeki Başkana kendi alacaklarına karşılık 4,5 Milyon vereceğiz dedik ama sonrasında işin ciddiyeti ortay çıkınca karşımıza 9 Milyonluk bir rakam ile geldi ve bu iş olmadı. Bugün de burada şunu söylemek istiyorum 4 milyon vereceğim bırakıp gitsin, kamu borçlarının hepsini biz karşılamayı taahhüt ediyoruz, bunu Hanefi Dilmaç olarak söylüyorum."

Beykoz'u her alanda savunmayı da kendisine düstur edinen Dilmaç, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in 'çoban' ifadesine hızlı bir şekilde yanıt vererek, "Gün geçmiyor ki, CHP zihniyetini açığa vuran bir hadsizlikle karşılaşmayalım. Vatandaşlarımızla ilgili kullandığı ifadeler, tam bir hadsizlik örneğidir. Şükrü Genç, bizim tasnif etmeye bile tenezzül edemeyeceğimiz bir yerdedir." diye konuştu.

Sosyal medyada da büyük bir kitleye hitap eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Dilmaç'ın resmi sosyal medya hesabı Twitter'ın haksız uygulamaları sonucu kapatıldı. İlçe Başkanı twitter.com/hanefidilmac hesabı üzerinden paylaşım yapmaya devam edeceğini duyurdu.

Eski ve yeni muhtarlarla da sık sık bir araya gelen Hanefi Dilmaç, partisinin 2023 vizyonu çalışmaları kapsamında tempolu çalışmalarını Beykoz, İstanbul ve Türkiye ekseninde sürdürmeye devam ediyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz