İktidar partisi Beykoz'un muhtarlarını ağırladı

  • 31.03.2021 20:34
  • Güncelleme: 31.03.2021 20:35
  • Okunma: 5179 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanının mahallelerdeki temsilcilerini bir toplantıda ağırladı.
İktidar partisi Beykoz'un muhtarlarını ağırladı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığınca organize edilen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "muhtarlar benim mahallelerdeki temsilcilerimdir" dediği isimleri bir araya getirerek istişarelerde bulundu.

Beykoz Kavacık'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıda kongre dönemi sonrasında iktidar ile muhtarlar arasındaki işbirliğine yönelik fikirler masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, pandemi sürecindeki fedakar çalışmalarından dolayı başta Beykoz'da olmak üzere ülke genelindeki bütün sağlık personeline teşekkürlerini iletti.

Dilmaç, "8 Kasım'da biz Ana kademe kongresini gerçekleştirmiş olduk. Hemen ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımız çalışmalarını tamamladı. Geçen hafta da Genel Merkez kongremiz tamamlandı. Bu süreç tamamlandıktan sonra daha aktif bir şekilde Beykoz'a zaman ayıracağız. Bu anlamda hafta başında Dernekler Birliği ile bir araya geldik. Bugün de sizlerle birlikteyiz." dedi.

Dernekler Birliği temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıdaki bir ifadesini yineleyen Başkan Dilmaç, şunları kaydetti:

"Derneklerle yapmış olduğumuz toplantıda şunu söyledim. Bunu da burada görüyorum. Beykoz denildiğinde gerisi teferruat diyoruz ya. Bu bir gerçek. Sadece STK'larımız veya muhtarlarımız, siyasi partiler değil herkes gerçekten fedakarlık yapabiliyor ve biz bir araya gelebiliyoruz. Bunu birçok yerde yapmak gerçekten çok önemli bir adımdır. Eğer biz bunu Beykoz'da gerçekleştirebiliyorsak bunun bu salon içerisinde bulunan herkesin katkısı vardır. O anlamda Beykoz ile ilgili yapılacak olan çalışmalarda siyaset gözetmeksizin bir araya gelebilme özelliğimizin bir ömür devam etmesini niyaz ediyorum."

Mahallelerdeki teşkilat yapılanmalarındaki revizyon sürecinin önümüzdeki süreçte bir süre daha devam ettiğini kaydederek, "Biz oluşumlarımızı tamamladık ama mahallelerimizde de bir revizyon dönemindeyiz şu anda. Yani bazı mahallelerimizde değişikliğe gidiyoruz. Benim mahalle başkanlarım muhtarlarla diyalog içerisinde çalışmak zorundalar."

"Mahalle başkanlarımızla muhtar sağlıklı bir şekilde çalışma yapabilirlerse biz o mahallede verimli oluruz. Eğer aralarında bir sıkıntı olduğu zaman bu sekteye uğruyor. O anlamda benim ricam mümkün olduğu kadar birbirimizi idare edelim. Muhtarın görevi farklı, bizim oradaki siyasi temsilcimizin görevi tamamen farklı. Ama öyle şeyler duyuyoruz ki bazı yerlerde diyalogdan kaynaklanan eksiklikten dolayı sıkıntılar yaşanabiliyor." ifadelerini kullandı.

Toplantıya Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile mahalle muhtarları katıldı.

Dilmaç, muhtarlara Türk bayrağı ve Atatürk ile Erdoğan'ın fotoğrafının olduğu pano hediye etti. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Muhtar, Toplantı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz