Yaşam

İki yüzlülük had safhada

İki yüzlülük had safhada
2014.07.29 00:00
| | |
14658

Kısa süre önce Beykoz’un Bozhane Köyü’nde ölü olarak bulunan köpekler yine, sözde hayvan severleri harekete geçirdi.

Bir tarafta halkın şikayetleri diğer tarafta sözde hayvan severlerin tacizleri Beykoz Belediyesi’ni bıktırdı. Kısa süre önce Beykoz’un Bozhane Köyü’nde ölü olarak bulunan köpekler yine, sözde hayvan severleri harekete geçirdi.

Diğer yandan, vatandaşın sokak köpeklerinden şikayetçi olduğunda vatandaştan yana olan, fakat sözde hayvan severlerinin çığlıklarını da muhalefet etmek amacıyla kullananların sayısında artış gözlendi.

Bozhane Köyünde ölü olarak bulunan köpeklere ilişkin bir açıklama yapan Berrin Olcay, Beykoz Belediyesi ekiplerinin sokak hayvanlarını bilinçli bir şekilde öldürdüğünü, barınakta bulunan yüzlerce köpeğin kamyonlara yüklenerek tenha yerlere bırakıldığını iddia etti.

Olcay, köpeklerin itlaf edildiğine dair ellerinde 10-15 Temmuz 2008 tarihleri arasında yazılmış resmi yazı bulunduğunu, yazıyı suç duyurusunda bulundukları jandarma ekiplerine teslim ettiklerini söyledi. Berrin Olcay, “Daha önce bu barınakta bulunan yaklaşık 400 köpek şimdi yok. Yaptığımız araştırmalarda sadece 25 tanesini bulabildik. Diğer köpeklerin kamyonlara yüklenerek bazı köylerin yakınlarına bırakılmış. Burada yiyecek bulamayan köpekler ölmüşler. Bazı köylüler köpeklerin belediye ekiplerince ormana bırakıldığını görmüşler. Köpekleri itlaf eden ekiplerin olay yerinde düşürdükleri resmi itlaf yazısını bulduk. Yazıyı jandarmaya teslim ederek suç duyurusunda bulunduk” iddiasında bulundu.

İddia sahipleri hakkında suç duyurusu

Öte yandan, konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Beykoz Belediyesi yetkilileri ise, köpeklerin kimliği belirsiz kişiler tarafından tüfekle vurularak öldürüldüğünü söyledi. Açıklamada, “01 Ağustos 2008 tarihinde Beykoz'a bağlı Bozhane Köyü'nde bulunan köpek ölüleriyle ilgili haberlerde Beykoz Belediyesi'ni itham eden haksız yakıştırmalarda bulunulmaktadır. Beykoz ilçe sınırları içerisindeki Bozhane Köyü'nde kimliği belirsiz kişiler tarafından katledilen köpeklerle ilgili Beykoz jandarma ekipleri yasal takibat başlatmış, sorumluların bulunmasıyla ilgili işlem yapmıştır.

Yapılan incelemelerde; köpeklerin tüfekle vurulmak suretiyle katledildikleri tespit edilmiştir. Hayvan sevgisi ve ilgisiyle örnek bir belediye olan Beykoz Belediyesi'nin böyle çirkin ve hain bir katliamla birlikte anılması, iddia edilmesi bizleri son derece rencide etmiştir. Maksatlı bir şekilde Beykoz Belediyesi adına sahte evrak düzenleyerek, köpek katliamına destek veriyor gibi gösterilmek istenmesiyle ilgili Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız. Konuyla ilgili hiçbir şekilde resmi yada gayri resmi herhangi bir talepte bulunmamız söz konusu olmadığı gibi, bu tip bir eyleme kalkışanları lanetliyoruz” denildi.

Açıklamada, “Yeryüzündeki tüm canlılar gibi sokak hayvanlarımızın da yaşama hakkının bulunduğunu hatırlatır, bu elim olayın müsebbiplerinin bir an önce yargı önünde hesap vereceğine inandığımızı belirtiriz” ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bozhane Köyü, Beykoz, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"