Eğitim

İki kere gitti üçüncü kez geliyor…

İki kere gitti üçüncü kez geliyor…
2014.09.13 00:00
| | |
7174

Renkli kişiliği ile tanınan ve geniş bir kesim tarafından sevilen eski Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla Beykoz’a geri dönüyor…

Beykoz’da uzun süre Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Tuzla Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Nazmi Yekrek’in Beykoz’a atanmasıyla yer değişikliği olmuştu… Bu değişiklik üzerine konuyu yargıya taşıyan Nazmi Yekrek, davayı kazanarak Tuzla’ya geri dönünce Neşat Yayla da Beykoz’a geri dönmek zorunda kalmıştı…

Milli Eğitim Bakanlığı, Mahkeme kararını uygulasa da, kısa süre sonra Nazmi Yekrek’i Tuzla’dan Beykoz’a tekrar tayin etti. Bu tayinle birlikte Neşat Yayla ikinci kez Beykoz’a veda etti.
 
Nazmi Yekrek Pes etmedi…
 
Nazmi Yekrek konuyu tekrar yargıya taşıdı… Yargı yine Nazmi Yekrek lehine karar vererek, Tuzla’ya geri dönmesinin yolunu açtı… Bu yargı kararıyla birlikte yer değişikliği tekrar kaçınılmaz oldu… Neşat Yayla tekrar Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.
 
Neşat Yayla Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da, bazı haber sitelerinde bu değişikliğin kendisinin Milli Eğitim Bakanlığı’na açmış olduğu dava sonucu yapıldığının yazılı olmasının doğru olmadığını, değişikliğin Nazmi Yekrek’in açmış olduğu dava sonucunda gerçekleştiğini söyledi.
 
Neşat Yayla, 14 Mayıs 2013 Salı günü Beykoz’da göreve başlayacağını kaydetti.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Nazmi Yekrek, Eğitim, Müdür, Neşat Yayla, Beykoz, Görev

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"