İki kere gitti üçüncü kez geliyor…

  • Güncelleme: 13.05.2013 00:11
  • Okunma: 8398 kez
  • Yorum: 0
Renkli kişiliği ile tanınan ve geniş bir kesim tarafından sevilen eski Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla Beykoz’a geri dönüyor…
İki kere gitti üçüncü kez geliyor…

Beykoz’da uzun süre Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Tuzla Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Nazmi Yekrek’in Beykoz’a atanmasıyla yer değişikliği olmuştu… Bu değişiklik üzerine konuyu yargıya taşıyan Nazmi Yekrek, davayı kazanarak Tuzla’ya geri dönünce Neşat Yayla da Beykoz’a geri dönmek zorunda kalmıştı…

Milli Eğitim Bakanlığı, Mahkeme kararını uygulasa da, kısa süre sonra Nazmi Yekrek’i Tuzla’dan Beykoz’a tekrar tayin etti. Bu tayinle birlikte Neşat Yayla ikinci kez Beykoz’a veda etti.
 
Nazmi Yekrek Pes etmedi…
 
Nazmi Yekrek konuyu tekrar yargıya taşıdı… Yargı yine Nazmi Yekrek lehine karar vererek, Tuzla’ya geri dönmesinin yolunu açtı… Bu yargı kararıyla birlikte yer değişikliği tekrar kaçınılmaz oldu… Neşat Yayla tekrar Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.
 
Neşat Yayla Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da, bazı haber sitelerinde bu değişikliğin kendisinin Milli Eğitim Bakanlığı’na açmış olduğu dava sonucu yapıldığının yazılı olmasının doğru olmadığını, değişikliğin Nazmi Yekrek’in açmış olduğu dava sonucunda gerçekleştiğini söyledi.
 
Neşat Yayla, 14 Mayıs 2013 Salı günü Beykoz’da göreve başlayacağını kaydetti.
 
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz