İki Karslı Başkan bir araya geldi

  • 0
  • 9497
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi
İki Karslı Başkan bir araya geldi

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP’nin ardından MHP’yi de ziyaret etti

Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümünde Beykoz'un iki Karslı Başkanı bir araya geldi. Beykoz Belediyesi'nin ilçedeki partileri ziyaretinde, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ardından ikinci durağı Milliyetçi Hareket Partisi'ydi. Başkan Çelikbilek'i kapıda karşılayan MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, ziyaretin sonunda da konuğunu kapıya kadar uğurladı. Oldukça samimi bir ortamda geçen görüşmede yalnızca Dost Beykoz vardı.

‘Belediye, bir yapıya Alparslan Türkeş’in adını verecek’

Beykoz Belediyesi'nin MHP İlçe Teşkilatı'na ziyaretinde Başkan Yücel Çelikbilek'e Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Hanefi Dilmaç eşlik etti. MHP'lilerin sorularını yanıtlayan Başkan Çelikbilek, ilçede yapılan işler hakkında bilgi verirken, MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, partisinin Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in adını ilçedeki bir yere verilmesini istedi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek öneriye sıcak yaklaşırken, "Olur. Güzel bir yer yaparsak, Alparslan Türkeş adını oraya veririz. Siz belki bilmezsiniz, Alparslan Türkeş ilk belediye ziyaretini Beykoz'a yapmıştır. 1994 yılında bizi ziyarete geldiğinde biz de kendilerine Hasır'da ikramda bulunmuştuk. Memnun kalmışlardı" diye konuştu.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Başkanı Akif Taşdemir'in yanı sıra parti yönetim kurulu üyeleri ve gönül verenleriyle birlikte Beykoz Belediyesi'ni ağırladı. Çeşitli ikramların sunulduğu ziyarette, MHP'liler Başkan Çelikbilek'e sorular da yöneltti. Bir partilinin, "Başkanım bir de sizden dinlesek Beykoz'un sorunlarını? Beykoz'un sorunu var mı?" sorusuna Başkan Çelikbilek şu yanıtı verdi:

Çelikbilek: “1. Etap imza aşamasında…”

“Var tabi olmaz mı? Ancak yavaş yavaş çözüyoruz inşallah. Biliyorsunuz, planlarla ilgili sıkıntılar vardı. Şimdi 1. Etap planlarında imza aşamasına gelindi. Biz vatandaşı sıkıntıya sokacak bir iş yapmayız. Bu işlerin en iyisi nasılsa, o şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Eksiklerimiz yok mu? Vardır elbette. Ancak bunları da gidermek için tespiti olduğunda hemen harekete geçeceğiz. Kimsenin kuşkusu olmasın."

Konu Kürtlere geldiğinde ise her iki taraftan da sağduyulu açıklamaların geldiği görüldü. Bir MHP'linin Kürtlerle kirvelik ya da akrabalık gibi bağlarının olduğunu ve herhangi bir sorun da yaşamadıklarını ancak içlerinde bazı kişilerin sabrı zorlayan hareketler içerisinde olduğunu söylemesi üzerine Beykoz Belediye Başkanı şunları kaydetti:

Çelikbilek: “Sütannem Kürt’tü…”

"Benim köyümde Kürtlerle beraber yaşadım. Benim sütannem Kürt’tü Cevahir Hanımefendi. Allah rahmet eylesin. Onun oğulları var ki, birisi imamdır; dindar insanlardır. Bize sahip çıkarlar. Bu insanların bir tanesi bile devlete benden daha az bağlı değildir! Ama geçmişte ben neler yaşandığını da biliyorum. Sizler bu ülkenin sahibisiniz, anasınız. Eğer sen evladın her yanlışında onun kafasını kırmaya kalkarsan, evlat kalmaz. Bunları biz öyle bir kazanırız ki Allah'ın izniyle..."

Geçtiğimiz hafta Almanya'da Bremen Eyaleti'nin Aleviliği ayrı bir 'din' olarak tanıması konusuna da değinen Başkan Yücel Çelikbilek, Kürtler ve Aleviler üzerinden ülkedeki birlik ve beraberliğin bozmaya çalışıldığını söyledi. Söz konusu olayla ilgili ise daha önce TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Ahmet Berat Conkar "Siyasi, kötü niyetli bir girişim" şeklinde bir açıklama yapmıştı. MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ise "Almanlar, Aleviler ile Sünni müslüman grupları sanki birbirinden farklıymış gibi bir niteliğe sokarak fitne sokmaya çalışıyorlar, başka hiç bir şey değil" şeklinde yorumda bulunmuştu. Başkan Çelikbilek ise bu konuya dair düşüncelerini şu şekilde savundu:

Başkan Çelikbilek: “En doğru iş meşakkatlidir!”

"Dış güçlerin oyunlarıdır bunlar. Bakınız Avrupa'da bir yerde Aleviliği din olarak kabul ettiler. Bizim ülkemizi bölmek için attıkları çok ciddi bir adımdır bu. Benim ülkemdeki Alevilere diyor ki: 'Sen farklı bir dindensin, ben seni artık öyle kabul ettim' diyor. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün mü? Diyebilir miyiz, bunu söyleyebilir miyiz? Bizi rahat bırakmıyorlar. En doğru iş meşakkatlidir. Siz beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, biz bir icraat sahibi olmaya çalışıyoruz. Bakınız, emperyalizme karşı söz söyleyen bizim gibi bir Hükümet sayısı sınırlıdır. İlk defa biz topyekûn devlet olarak buna karşı çıkmaya çalışıyoruz. Birileri ise bundan rahatsız oluyor. Adam seni karıştırmak istiyor. Bizler bu ülkenin sahipleriyiz. Ufak tefek olaylar için ise şu an sabretmekteyiz. Allah göstermesin, çok farklı bir noktaya gelirse de ne yapacağımızı herkes görür. İnşallah o noktaya gelmeyelim, arzumuz budur.

Hiçbir Sünni'nin evinde alçakça Hazreti Hüseyin şehit edildi diye bayram yapılmaz. Biz Hazreti Ali'nin halifeliğiyle gurur duyuyoruz. Dedem bize anlatırdı, oturur ağlardık biz. Ben Alevi değilim ki... Ama ben Hazreti Hasan'ı ve Hüseyin'i onların inancı doğrultusunda diğerlerinden daha çok seviyorum. Sen şimdi kalkacaksın Muaviye'nin yaptığını bana mal edeceksin! Beni sen Yezidi diye kabul ediyorsun. Bizden özür dilememizi bekliyorsun. Çıkacağız 'Yaptığımızdan dolayı özür diliyoruz' diyeceğiz. Yahu tövbe estağfurullah, biz yapmadık kardeşim. Oğlumuzun adı Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin… Dayılarımızın adları öyle… Hepimizin sülalesinde bunlar var elhamdülillah. Ne diyor bizim Peygamberimiz: 'Benim sahabem ve ashabıma karşı kalbinde ufacık bir şeyi olanın imanı yoktur' diyor. Sahabeye karşı buğzedebilir misin?"

“Kavacık’ta trafik sorunu Yılbaşına kadar çözülecek!”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ziyaret sırasında MHP'lilerin sorularını yanıtlarken, ilçede yapılan işleri de anlattı. Özellikle Rüzgarlıbahçe'den itibaren tıkanan trafiğin yakın zamanda çözüme kavuşturulacağını dile getiren Yücel Çelikbilek, bu dönem 30'a yakın eleman alındığını ve yılbaşına kadar merkezi yerlerde bu kişilerin konuşlanacağını söyledi. Park yasağı olan yerlere araba çekenlerin arabalarını kaldıracağını ve bu işten para almayacağını ifade eden Başkan Çelikbilek, kısa mesafeler için araba kullanılmaması için de pankart hazırlayıp asıldığını belirtti. Bu sırada Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da asılan pankartta tam olarak "Sağlığınız için kısa mesafelerde yürümeyi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ediyoruz" ifadesinin yer aldığını söyledi. Yine bir MHP’linin 'öngörünüm' konusundaki sorusunu da yanıtlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu konuda elinde bir yetki bulunmadığını ancak zamanla bu konuda da adımlar atılacağını kaydetti. Paşabahçe'den Kanlıca'ya kadar uygun olan yerlerde denizden sahili genişletme projesinin kısa zaman içinde başlayacağını müjdeleyen Başkan Çelikbilek, burada yürüme parkurları yapılacağını haber verdi.

Akif Taşdemir: “Çok teşekkür ederiz”

Ziyaretin sonunda Başkan Çelikbilek ve beraberindeki heyete teşekkür eden MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Başkan Çelikbilek ve Yardımcıları da MHP'lilerle kucaklaştı ve misafirperverlikleri dolayısıyla minnettar olduklarını kaydetti.

Haber Merkezi

Çubuklu'nun Derneği, okuluna sahip çıkıyor
Önceki Çubuklu'nun Derneği, okuluna sahip çıkıyor
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar