Yaşam

İki bucuk yaşında Zehra'nın bacağı koptu

İki bucuk yaşında Zehra'nın bacağı koptu
26.04.2016 09:31
| | |
18707

Geçtiğimiz hafta sonu Beykoz Riva Yolunda meydana gelen kazanın acı tablosu daha sonra ortaya çıktı.

34 GCB 27 plakalı kamyonun çarptığı aracın arka koltuğunda oturan 2 bucun yaşındaki bebeğin bacağı koptu. Anne Meryem İpekçi'de aracı kullanan eşi Murat İpekçi'nin yanındaydı. 

Son günlerde sürekli kazaların meydana geldiği Riva yolunda yeni bir facia yaşandı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü için bağlantı yollarının yapıldığı bölgede hafriyat kamyonlarının kontrolsüz bir şekilde sürekli hareket halinde olmasının oluşturduğu tehlikeye kimse dur demiyor.

Çeşitli aralıklarla kazaların yaşandığı Riva Yolunda en son yaşanan facia iki bucuk yaşındaki bir bebeğin hayatını kararttı.

Saat 15.00 sularında, Riva istikametinden gelen, Zafer Çalışkan'ın kullandığı 34 GCB 27 plakalı kamyon viraja aşırı hızlı girince, 34 GZ 0658 plakalı KIA marka özel aracıyla Riva istikametine doğru giden Paşamandıra Mahallesi sakinlerinden Murat İpekçi'nin aracını enkaza çevirdi.

Kamyonun enkaza çevirdiği aracın arka sol koltuğunda oturan 2 bucuk yaşındaki Zehra Betül İpekçi ağır yaralandı.

Kazada ayağı kopan 2 bucuk yaşındaki Zehra Betül İpekçi, Pendik Marmara Hastanesi'nde kaldırıldı. İki kez ameliyat olan Zehra'nın yoğun bakımda yaşam mücadelesi sürerken, yakalanan kamyon şoförü Zafer Çalışkan gözaltına alındı.

Hayati tehlikesinin sürdüğü bildirilen küçük Zehra'nin çekilen tomografiyle birlikte beyninde de hasar oluştuğu bilgisi verilirken, Zehra'nın hayata tutunabilmesi için doktorların yoğun mücadelesi sürüyor.

Öte yandan Riva halkı ise,  Riva yolundaki bu tür kazalara denetimsizliğin yol açtığı ve Riva yolunun cenaze yolu olduğu yorumunu yapıyor.

Halk; "bunca olaya rağmen bir denetimin yapılmadığı yollarda hiç bir önlem alınmıyor. Önceden Jandarma trafik; radar sistemleriyle, kamyonlara ve hız tutkunlarına müdahale ediyordu. Bir caydırıcılık söz konusuydu. Son iki yıldır bu yollarda hiç bir denetim yapılmıyor. Bir an önce önlem alınması ve artık küçük Zehra'larında, başkalarınında canı yanmaması gerekiyor." diyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Riva, Kaza, Kamyon, Murat İpekçi, Zehra Betül İpekçi, Trafik Kazası, Zafer Çalışkan

reklam
2 Yorum
murat sakal26.04.2016 12:21:10

Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu beykoz bölümü için güzergahtaki bütün tümsekleri kazıyıp düzeltmişler.Ana yola çıkan bütün arayolalların çıkışnı kapamışlar.Ama halka gelince bir şey yok.

Ali Karaman26.04.2016 11:06:36

Beykozdan jandarmanın çıkarılması tamamen hataydı. Köylerde asayiş sağlaniyordu şimdi vur patlasın çal oynasın.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"