İki başkanı barıştıran bayram!..

  • 2014.08.30 00:00
  • Güncelleme: 26.10.2012 00:11
  • Okunma: 13360 kez
  • Yorum: 0
Uzun süredir birbirlerine sert muhalefet eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz karşılaştıkları Alibahadır Köyünde el sıkışarak bayramı kutladı.
İki başkanı barıştıran bayram!..

Beykoz Muhtarlar Derneği’nin her yıl düzenlemiş olduğu köy bayramlaşmaları da yine vatandaşlara pilav ve kavurma ikramı ile devam etti.

Bayramın ilk gününü kurbanlarını kesip dini vecibelerini yerine getirerek geçiren Beykozlular, bayramın 2. gününde bayramlaşma programlarına yoğun ilgi gösterdi.

Siyasi partiler, dernekler ve çeşitli kuruluşlar yapmış oldukları bayramlaşma programlarıyla kaynaşmayı sağladı.

Uzun süredir birbirlerine sert muhalefet eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz karşılaştıkları Alibahadır Köyünde el sıkışarak bayramı kutlarken, Beykoz Muhtarlar Derneği’nin her yıl düzenlemiş olduğu köy bayramlaşmaları da yine vatandaşlara pilav ve kavurma ikramı ile devam etti.

İktidar ve ana muhalefet aynı saatte bayramlaştı

Beykoz’da günün ilk bayramlaşma programı iktidar ve ana muhalefet partilerindeydi. AK parti’nin Kavacık’ta ki İlçe merkezinde yapılan bayramlaşma programına Bölge Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Ne kadar büyük bir aile olduğumuzu ortaya koydunuz

Burada günün önemine ilişkin yapılan konuşmalarda birlik beraberlik mesajları verilirken, İlçe Başkan Adem Sefer, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak, ne kadar büyük aile olduklarını katılımların ortaya koyduğunu söyledi.

Bayramların birlik beraberlik adına bir fırsat olduğunu ve AK Parti camiası olarak bu fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyen Başkan Sefer, “10 yıldan beri sürekli büyüyen ve yükselmeye devam eden partimize sahip çıkmamız neticesinde geldiğimiz noktalar bellidir. Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın da dediği gibi ‘Durmak yok, yola devam’ felsefesiyle geldiğimiz nokta da oldukça başarılıyız. Ancak bu başarımızın devam etmesi için daha çok çalışmamız, daha çok kenetlenmemiz gerektiğinin hepiniz zaten bilincindesiniz.” ifadelerini kullandı.

Köylerde yaşanan sel felaketi nedeniyle üzgün olduklarını da dile getiren Başkan Sefer, köylerde yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Çelikbilek ve ekibine teşekkür etti.

Çelikbilek tüm dargınların barışmasını istedi…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te, aynı temennilerde bulunarak, Bir mübarek bayram toplantısında yine camia olarak beraber olduklarını ve büyük aileyi bir arada görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Tayyip Erdoğan dünya ya ait bir insandır…

Başkan Çelikbilek, AK Parti’nin bu günlere gelmesinde herkesin çok ciddi anlamda katkısı olduğunu ve inşallah bunun mükafatını herkesini alacağını dile getirerek, AK Parti’nin 4. Olağan Büyük Kongresi’ne gelen yancı konukların, “Recep Tayyip Erdoğan size ait olabilir ama artık sizin insanınız değil, Tayyip Erdoğan bütün dünyanın ve Müslümanların önemsediği ve üzerinde titrediği bir insandır” şeklindeki sözlerini hatırlatarak şöyle devam etti.

AK Parti’nin bayrağını asla yer indirmeyeceğiz

“Dolayısıyla Allah bize böyle bir liderin etrafında bu ülkeye hizmet etmeyi nasip etti. Kıymetini bilmemiz lazım. Dünya şu anda Recep Tayyip Erdoğan’dan ve onu lideri olduğu AK Parti’den medet bekliyor… Bizlerde AK Parti teşkilatları olarak bu bayrağı hep yukarıda tutmak zorundayız… Seçimlerin 27 Ekim 2013’de yapılması planlanmıştı. Görünen o ki o tarihte yapılmayacak. Ama seçim olsun veya olmasın her an seçim olacakmış gibi çalışacağız. Biz büyük işlerin adamlarıyız, biz büyük bir ülkenin insanlarıyız. Biz AK Parti’nin bayrağını, Türkiye’de de, İstanbul’da da ve Beykoz’da da hiçbir zaman aşağıya indirmeyeceğiz…”

Çelikbilek, “Bu birlik ve beraberliğimizin bizi daha iyi yerlere getireceğimizden asla şüphem yok. Mübarek bayram yüzü suyu hürmetine tüm dargınların barışmalarını ve hoşgörü anlayışımızın en üst seviyede tutulmasını istiyorum. Ve iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Celal Erdoğan, iktidar değil, iktidar olacak gibi çalışacağız

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan’da Beykoz İlçe binasında partililere hitaben yapmış olduğu konuşmada, AK Parti’nin 10 yıldır yapmış olduğu hizmetlere teşkilatların sahip çıktığını ve bundan sonra yapılacak olan değişi dönüşüm konusunda da AK Partiye sahip çıkacaklarını ve teşkilat olarak yapılan hizmetleri anlatacaklarını söyledi.

Erdoğan şöyle devam etti: Hiçbir sıkıntı boynumuzu bükmedi. Rehavete kapılmadan bu çalışmalarımıza son hızıyla devam edeceğiz. Bir iktidar partisi gibi değil de, iktidara aday bir parti gibi çalışmalarımızı sürdüreceğiz. On yıldır hiç durmadan ve son sürat büyümeye devam ederek, büyük bir şevkle yolumuza devam edeceğiz. Sizlerin bu yolda ki çalışmalarında ki çalışmalarından yönetimimiz ve ben son derece memnunuz, çalışmalarınızın artarak devam edeceğinden emin olarak mübarek kurban bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum. ”

Mustafa Ataş, Kurban Allah’a teslimiyettir.

AK parti bayramlaşmasına katılan bölge milletvekili Mustafa Ataş’ta, Hz. İbrahim’i anlatarak, Kurban Bayramı’nın Allah’a teslimiyet olduğunu ifade etti.

Hedef 2071

AK Parti’nin 10 yıldır iktidar olduğunu hatırlatan Ataş, Türkiye’nin 10 yıldır elde ettiği başarılarda teşkilatların imzası olduğunu ve 4. Olağan kongrede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2071 hedefine ulamak için daha çok koşmaları ve daha çok emek vermeleri gerektiğini söyledi.

Ataş, “Bu dönüşümü sağlarken inanç noktasında Türkiye’de hiç kimseyi ayırmadan herkese şefkat kollarımızı açmamız gerekiyor… Bu değişim ve dönüşümü sağlarken sayın Başbakanımızın gösterdiği performansı hepimizin göstermesi gerektiğine inanıyorum…” şeklinde konuştu.

CHP’de bayramlaşma…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığında da bayramlaşma programı iktidar partisi ile aynı saatte yapıldı. Partilileri kapıda karşılayan İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a eski belediye Başkanlarından Şevket Arıkan’da eşlik etti.

Bayramlaşma programını köy ziyaretleri nedeniyle kısa tutacaklarını söyleyen Başkan Hızır Yılmaz, yapmış olduğu bayram konuşmasında, “bayramların özveri ve fedakâr olma günü olduğunu kaydederek, bayramlar bize paylaşmayı, dayanışmayı ve kaynaşmayı öğretir” dedi.

Nice bayramlarda beraber olmak dileğiyle partililerin bayramını kutlayan Başkan Yılmaz daha sonra kendisini dinleyen çok sayıda partilinin elini sıkarak bayramlarını tebrik etti.

Beykoz Belediyesi önünde bayramlaşma…

Siyasi partilerin bayramlaşma programlarının ardından Beykoz Belediyesi önünde bayramlaşma vardı… Burada yapılan bayramlaşma programına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan katılmazken, AK Parti İstanbul İl Yöneticisi Celal Erdoğan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Birzat Mermer, İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Tülay Cık, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, köy ve mahalle muhtarlarının yanı sıra çok sayıda Beykozlu vatandaş katıldı.

Başkan Çelikbilek kısa bir konuşma yaparak, Beykozluların bayramını kutlarken, Beykoz’un köylerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle üzgün olduklarını ve Beykozlulara selamını ilettiği Kaymakam Süleyman Erdoğan ile köyleri dolaşarak incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Burada yapılan bayramlaşmada, vatandaşlara pilav ve kavurma ikram eden Beykoz Belediyesi basın mensuplarını da unutmamıştı. Basın mensuplarına da özel hazırlanmış birer paket bayram lokumu ikram eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve diğer idari erkan program sonunda vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlaştı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, önceki ramazan Bayramı’nda, Avrupa birliği bakanı Egemen Bağış ile aralarında geçen kısa polemik nedeniyle Beykoz Belediyesi önündeki bayramlaşmaya katılmazken, Beykoz belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri bayramlaşma programındaydı.

Cuma namazı Belediye de kılındı

Beykoz Belediyesi’ne deki bayramlaşma programının ardından Belediye mescidinde Cuma namazını kılan Başkan Çelikbilek ve beraberindekilerin namaz sonrası ilk durağı Örnekköy oldu. Burada vatandaşın ilgisiyle karşılanan AK Parti heyeti köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet ederek bayramlarını kutladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de bulunduğu heyette, Beykoz Belediye Meclis Başkan Vekili Birzat Mermer,  Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Yüksel Baki ve Nevin Çalışkan, Meclis Üyeleri Engin Yıldız, Haydar Çelik, İbrahim Hocaoğlu, Özkan Ayduğan, AK Parti İlçe Yöneticileri Av. Erdal Demir, Av. Ahmet Deliak, Mithat Güner gibi isimler vardı.

Zerzevatçı Köyde 50 yıllık gelenek

Örnekköy’den Zerzevatçı Köyü’nde giden heyet burada da sevgiyle karşılandı. Zerzervat Köyü’nde 50 yıllık gelenek olan köy ikramına denk gelen Başkan Çelikbilek ve beraberindekiler köylülerin sofrasına oturarak, vatandaşlarla hasbihal etti.

Yapmış olduğu kısa konuşmada, Bayrama, köylerde yaşanan sel felaketi nedeniyle üzgün girdiklerini ifade eden Başkan Çelikbilek, “beterin beteri var… Allah memleketimizi ve ülkemizi daha büyük doğal felaketlerden muhafaza etsin” dedi.

AK Parti ve CHP bir arada... İki Başkan barıştı

Önceki Ramazan Bayramı’nda, AB Bakanı Egemen Bağış ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz arasında yaşanan polemik nedeniyle Beykoz Belediyesi önündeki bayramlaşma programına katılmayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, o günden sonra AK Parti ve Beykoz Beldiyesi'ne sert muhalefet ediyor ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile biraraya gelmememeye özen gösteriyordu.

Bu durum sonrasında ilk kez Alibahadır Köyü’nde AK Partililerle karşılaşan CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve İlçe yöneticileri burada el sıkışarak birbirlerinin bayramlarını kutladı. Daha sonra aynı masaya oturarak sohbet eden Yücel Çelikbilek ve Hızır Yılmaz köy muhtarının ikramlarını aldılar. Başkan Yücel Çelikbilek ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın samim sohbeti dikkati çekerken, Yılmaz'ın, Çelikbilek'in sözleri karşısında gülmekten kendini alamaması her iki grup arasında ki samimiyeti yansıdı...

AK Parti, CHP ve Beykoz Belediyesi’nin bayramlaşma programları, Değirmedere, Öğümce ve diğer köylerle gün boyu devam etti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ı ziyaretleri boyunca kalabalık bir topluluk takip etti.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nde bayramlaşma…

Kurban Bayramı’nın 2. Gününde Beykozlu Giresunlular Derneği’nde de bayramlaşma vardı. Hasan Karakaya’nın bayramı memleketi Giresun’da geçirmesi üzerine Dernek Başkanlığı’na CHP Meclis üyesi de olan Beykozlu Giresunlular Derneği Başkan vekili Hayrullah Usta ev sahipliği yaptı.

“Dernek olarak görevimizi yapıyoruz. Dernek Başkanımız Hasan Karakaya’nın hepinize selamları var. Biz sivil toplum örgütü vazifemizi yerine getirmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuşan Hayrullah Usta, Başkan Karakaya’nın, en içten duygularıyla Giresunluların ve tüm Beykozluların bayramını kutladığını söyledi.

10 Kasım’da kan bağışı kampanyası…

Beykozlu Girsunlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Okumuş’ta, Beykozlu Giresunlular Derneği olarak 10 Kasım’da Kan bağışı kampanyası yapacaklarını söyledi.

Kan bağışının çok kutsal bir iş olduğunu söyleyen Okumuş, “10 Kasım’da dernek merkezimizde saat 10:00 – 18:30 arası kan bağışı kampanyamız var. Beykoz’da 70 bin Giresunlu olduğunu düşünürsek, 150 – 200 ünite kan toplamımızın büyük bir iş olmayacağını düşünüyoruz. Katılımın iyi olacağının inancındayız. Basınımızla, pankartlar aracılığıyla yapacağımız duyurularla geniş bir katılım sağlamaya çalışacağız.” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz