İhtiyaç sahiplerine Beykoz Kart uygulaması başladı

  • Güncelleme: 07.08.2020 17:11
  • Okunma: 5209 kez
  • Yorum: 0
Sosyal belediyecilik anlayışıyla Beykoz Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin alışverişlerini kolay yapması için Beykoz Kart uygulamasını başlattı.
İhtiyaç sahiplerine Beykoz Kart uygulaması başladı

Sosyal belediyecilik hizmetlerini modern bir anlayışla yenileyen Beykoz Belediyesi ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelerin aylık alışverişlerini evlerine yakın marketlerden kolaylıkla yapacağı “BeykozKart”ın dağıtımına başladı.

Beykoz Belediyesi’nde kaydı bulunan 2 bin 800 ihtiyaç sahibi aile için hazırlanan kartlar vatandaşlara yerel marketlerden kolaylıkla alışveriş imkânı sağlayacak. Aylık alışverişleri için daha önce “Sosyal Market”e gelen ilçe sakinleri ihtiyaçlarını artık kendi mahallelerindeki marketlerden geniş bir yelpazede karşılayacak. 

Beykoz Belediyesi tarafından hane ziyaretlerini de kapsayan sosyal inceleme sürecinin ardından hazırlan kartlar Kovid-19 salgını da göz önüne alınarak evlere gidilerek tek tek teslim edildi. 

İlçedeki ihtiyaç sahipleri alışverişlerini, kartlarına her ay düzenli olarak tanımlanan nakit karşılığında Beykoz Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu 42 yerel marketten gönüllerine göre yapacak.

Kişiye özel ve fotoğraflı olarak basılan “BeykozKart”ın ön yüzünde yer alan kare kod uygulamasıyla kartınüçüncü şahıslar tarafından kullanımı mümkün olmayacak. Anlaşmalı marketlerde kartını okutan alışverişini yapacak.

Sosyal Tesislerde %25 indirim

Sosyal belediyecilik yönüyle ihtiyaç sahiplerine hitap eden “BeykozKart” tüm ilçe sakinleri için aidiyet duygusu pekiştiren sosyal, kültürel, sportif alanlarda avantajlar taşıyan ve hayatı kolaylaştıran özelliklerle donatılacak.

İlerleyen süreçte Beykoz’da ikamet eden herkesin sahip olabileceği “BeykozKart” kapsamında Beykoz Belediyesine bağlı sosyal tesisler başta olmak üzere birçok hizmetten %25 indirimli olarak yararlanacak.

Alt yapı çalışmaları tamamlandığında tüm ilçe sakinleri kurumun web sitesi üzerinden başvuruda bulunarak karta sahip olacak.

İlgili haberi okumak için tıklayınız

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Kart

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz