Toplum

İhtiyaç sahibi ailelere karşı duyarlı olalım

İhtiyaç sahibi ailelere karşı duyarlı olalım
09.09.2016 21:12
| | |
2811

Beykoz Belediyesi Sosyal Masa Birimi, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık hediye ederek, çocukları ve ailelerini mutlu etti.

Her Ramazan Bayramı ve yeni eğitim yılı öncesinde ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin giysi ve forma ihtiyacını karşılayan Sosyal Masa, Kurban Bayramı öncesinde de yetim, öksüz ve dar gelirli çocukları bayramlık hediyesiyle sevindirdi.  

Sosyal Masa ekipleri tarafından belirlenen çocuklar, Sosyal Market içinde gönüllerince alışveriş yapıp elbiseden ayakkabıya, pantolondan gömleğe bayramlıklarını seçtiler. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda ilçede toplam 6000 çocuğu giydiren Beykoz Belediyesi, bayramı yeni giysileriyle karşılamanın heyecanını yaşayan çocukların mutluluğuna ortak oldu. 

İhtiyaç sahibi aile ve kimseleri sosyal yaşama dâhil etmek, dezavantajlı kimselerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve eğitim katkısı sunmak üzere Sosyal Masa ve Sosyal Market’i kurduklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, merkez aracılığıyla toplumsal dayanışmayı sağlamayı hedeflediklerini söyleyerek, öğrencilerin giysi sevincine ortak oldu. Çocukların ve ailelerinin Kurban Bayramı’nı tebrik eden Başkan Çelikbilek, ayrıca ilçedeki herkesi ihtiyaç sahibi ailelere karşı duyarlı olmaya davet etti.

Aileler, öğrenciler, yaşlı, yetim ve öksüzlerin birinci ve ikinci el giysi yardımı alabildiği Sosyal Market, hayırsever vatandaşların nakdi yardımları ve giysi bağışlarını da kabul ediyor.

Adres: Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi

Alt Katı / Tel: 0 216 323 44 20 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"