İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı

  • 0
  • 10551
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı
İHH Beykoz, yardımseverlerle iftar yaptı

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi, ramazan ayının 15. akşamında iftar yemeği düzenledi

Çiftlik 91 Restoran'da düzenlenen iftar yemeğine AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, İHH İnsani Yardım Vakfı İl Yöneticileri ve yardımseverler katıldı.

"Beykoz halkı 16 aydır mazlumun yanındadır"

Açılış konuşmasını yapan İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, "16 ay önce Beykoz'da çalışmalarımıza başladık. Şunu gördük ki Beykoz halkı 16 ay mazlumun, mağdurun, yetimin ve ihtiyaç sahibinin yanında olduğunu gösterdi. Bu iftar programını düzenlemekteki amacımız sizlerden gelen yardımlarla 150 tane ihtiyaç sahibini giydirmektir. Sizler tanımadığınız, görmediğiniz, bilmediğiniz ve adını daha önce duymadığınız kimselere bayramlık elbise gönderiyorsunuz. Bununla gurur duyun lütfen" dedi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeğinde konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Teşkilatlanma Başkanı Bekir Gün, 7 yıldır Suriye'de devam eden olaylarda yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmeye çalıştıklarına değindi.

"Kamplarımızla, ekmek fırınlarımızla Suriye'de yangının içindeyiz"

Bekir Gün, "İHH İnsani Yardım Vakfı 25 yıl önce kurulmuş ve dünyanın 170'i aşkın ülkesinde yardımlarına devam etmektedir. Hepiniz biliyorsunuzdur, yanı başımızda Suriye'de büyük bir yangın var. Kamplarımızlar, ekmek fırınlarımızla ve yardım tırlarımızla, 7 yıldır orada şehit olan kardeşlerimizin ailelerine ve mağdur olanlara yardım etmek için uğraşıyoruz. Dünyanın dört bir yanında yetimlerimiz için koşturuyoruz" ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

"İslam ülkelerinde bu sayıya ulaşan bir kurum yok"

"55 ülkede yetimlere bakıyoruz ve bunların 32 tanesinde de yetimhanelerimiz var. 3 bin yetim kardeşimize de yetimhanelerimizde bakıyoruz. Tabi hep bakıyoruz diyorum, çünkü bunları hep sizler yapıyorsunuz, bizler sadece aracıyız. Şu anda yetim sponsorluğu olarak 100 bin yetime yardım ediyoruz. İslam ülkeleri içinde baktığımız zaman da bu sayıya ulaşan başka bir kurum yok. Bununla övünmemiz gerekiyor ama maalesef bir başka yabancı misyoner kurum 4 milyon yetime baktığı için biz bu 100 bin rakamla övünemiyoruz."

Protokol konuşmalarının sonuncusunu İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Kadın Kolları Başkanı Fatma Türk de vakıfta gönüllü çalışan kadroların ve komisyonların genişletilmesi gerektiğini savundu.

"Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın"

Türk, şöyle konuştu:

"Siz kıymetli gönüllülerimiz sayesinde 25 yıldır dünyanın birçok yerinde ihtiyaç gidermeye çalışıyoruz. Bugün çok özel bir gün aslında son üç yıldır ramazanın 15. Günü Dünya Yetimler Günü olarak kutlanıyor. Bu iftarda böyle bir akşama denk geldi. Uğur kardeşimiz öncülüğünde çok kısa zaman önce temsilciğimiz açıldı. Bu zaman içerisinde çok güzel işler yapıldı. Rabbim devamını getirsin. Şunu söylemekle yetinmek istiyorum. Farklı misyoner yapıların ihtiyaç sahiplerine ulaştığını bildiğimiz halde daha çok yardımsever kardeşimizin bu işin içinde olması gerektiğine inanıyoruz. Büyüklerimizin söylediği gibi Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın. Biz şu anda Asya'da ve Afrika'da ziyaretler gerçekleştiriyor ve sizin yardımlarınızı ulaştırmaya çalışıyoruz."

Haber Merkezi

Beykoz Rizeliler Derneği’nde istişareli iftar yemeği
Önceki Beykoz Rizeliler Derneği’nde istişareli iftar yemeği
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz