İHH Beykoz’un madde bağımlılığı hassasiyeti

  • 06.05.2018 16:59
  • Güncelleme: 06.05.2018 17:00
  • Okunma: 6253 kez
  • Yorum: 0
İHH Beykoz Temsilciği; Bihmender, Yeşilay ve Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla uyuşturucu bağımlılığını konu alan bir seminer düzenledi.
İHH Beykoz’un madde bağımlılığı hassasiyeti

Alanında uzman kişilerin konuşmacı olduğu programda, sunumlara yer verilerek uyuşturucu bağımlığının sonuçlarına dikkati çekildi.

Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nden gerçekleştirilen konferansa Beykoz’daki çeşitli okulların öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi.  

Konferans, Uzman Psikolog Halil Yıldız’ın, “Çocukluk dönemi” hakkında sunum yaparak, bağımlılığın küçük yaşta nasıl başladığına ilişkin bilgi vermesiyle başladı.

Programda, Paşabahçe Ferit İnal Lisesi Rehber Öğretmeni Mustafa Mermi tarafından, madde bağımlılığı ile ilgili konulara değinilerek, karşılaşılan öğrenci vakaları örneklemelerle anlatıldı.

Programın devamında ise daha önce alkol bağımlısı olan konuk konuşmacı Ufuk Y.’nin deneyimlerini paylaşması vardı.

Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören Ufuk Y, bağımlı olduğu süreçte ailevi yaşantısında olan değişiklikleri, çevresel etki ve diğer olumsuzlukları dile getirdi.

Bağımlılıktan kurtulmaya yönelik mücadele süresine de değinen konuşmacı, gösterdiği çaba sonrası alkolü bırakmayı nasıl başardığını ve profesyonel desteğin önemini  anlattı.

Şu anda birçok üniversiteye çağrıldığını ve kendisinin neler yaşadığını anlatarak birçok insana bağımlılıktan nasıl kurtulduğunu konu alan bilinçlendirme çalışmaları yaptığını dile getiren Ufuk Y, bu konuda üzerine düşen ne varsa yapmaya çalıştığını söyledi.

Konferans, Beykoz İHH Temsilcisi Uğur Yoleri’nin yaptığı teşekkür ve kapanış konuşması ile tamamlandı.

Haber Merkezi