İHH Beykoz, kurban bağışlarınızı bekliyor

  • 19.07.2020 21:05
  • Güncelleme: 19.07.2020 21:05
  • Okunma: 7217 kez
  • Yorum: 0
'Kurban rahmettir' sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 54 ülkesine yola çıkan İHH Beykoz Şubesi, bağışları bekliyor.
İHH Beykoz, kurban bağışlarınızı bekliyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki kurban organizasyonunu "Kurban Rahmettir" sloganıyla 900 TL bedelle, yurt içindeki kurban çalışmalarıyla birlikte 54 ülkeye gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyor.

Bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa kurban projesini gerçekleştiren İHH, 28 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında her yıl onlarca ülkeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

Çeyrek asrı aşan bir süredir kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın, bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 900 TL olarak belirlendi.

Vekalet yoluyla kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 51 bin 447 hisseyi 2 milyondan fazla muhtaca ulaştıran İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

Neler yapılacak?

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 54 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak.

Bu yıl da kurban vesilesiyle İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek.

Yurt içi ve kriz bölgelerine öncelik

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verilecek.

Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutulacak. Yurt içindeki muhtaçlara ayrıca önem gösterilecek.

Kurbanlıklar nasıl kesiliyor?

Kurbanlıklar, İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülkelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınan kurbanlıklar, İslami usullere uygun olarak kesilir. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır. Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir.

Kurbanlar nasıl bağışlanacak?

Hayırseverler, bağışlarını İHH merkezlerine giderek elden, internet üzerinden online olarak ya da Beykoz Temsilciliği 0 (216) 970 07 45 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapabilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İHH, Kurban, Bağış

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz