İHH Beykoz’da ihtiyaç sahiplerini ısıtıyor

  • 0
  • 6447
İHH Beykoz’da ihtiyaç sahiplerini ısıtıyor
İHH Beykoz’da ihtiyaç sahiplerini ısıtıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciği, bir farkındalığa daha imza atarak, mülteciler ve muhtaçları ısıtacak yeni bir kampanya başlattı.

“Dolabında Durmasın, Sokakları ısıtsın” sloganıyla duyurulan “askıda kıyafet” kampanyası kapsamında giysi kabini Kavacık Meydanı’na kuruldu.

İlçedeki mülteciler başta olmak üzere ihtiyaç sahipleri için hazırlanan kampanyanın açılışına, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, İHH Beykoz Temsilcileri, İHH Beykoz Gönüllü Hanımları ve vatandaşlar katıldı.

Kavacık Mezarlığı’nın karşısına kurulan kabinde, vatandaşlar kullanmadıkları kıyafetlerini getirerek standa asacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlar da buradan istedikleri kıyafetleri ücretsiz olarak alabilecek. 

Ahmet Katırcı: “Türkiye Dünyaya Yardımın Nasıl Yapılacağını Gösterdi”

Bu uygulamanın soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerini ısıtacağını belirten Kaymakam Ahmet Katırcı: “Geleneksel kültürümüzün bir parçası olan askıda ekmek olması gibi, mağdur olan kişilerin askıdan kendilerine uygun kıyafeti almaları sağlandı. Ülkemiz dünyaya yardımın nasıl yapacağını gösteriyor. Dünyada en çok mülteci barındıran ülkeyiz, 66 ülkenin nüfusundan çok mülteci var. Bu hareket Türkiye’nin ciddiyetini gösteriyor. Vakıflar gibi kuruluşlarla tüm dünyaya hayırseverliği biz öğrettik. Bizim milletimize has olan hasletleri devam ettireceğiz. Burada ihtiyaç sahibi kişileri utandırmadan onlara yardım etmekde önemli bir hareket. Bu uygulama çok önemli bir çalışmadır. Emeği geçen İHH Beykoz Temsilcileri, İHH Beykoz Gönüllü Hanımlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İHH Beykoz Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Ahmet Çakır ise, amaçlarının ihtiyaç sahipleriyle hayırseverlerini bir araya getirmek olduğunu, bu iyilik hareketinin, Mart ayına kadar devam edeceğini söyledi. 

Haber Merkezi

İlçe konseyleri kararı Beykoz’da aldı...
Önceki İlçe konseyleri kararı Beykoz’da aldı...
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz