İHH Beykoz'da heyecan var

  • 0
  • 8431
İHH Beykoz'da heyecan var
İHH Beykoz'da heyecan var
İHH Beykoz'da heyecan var

İHH Beykoz Gönüllüleri, Beykoz Basını ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kavacık Et & Mangal'da düzenlenen basın toplantısında İnsani Yardım Vakfı İHH'nın dünü, bugünü ve önümüzde ki dönemde gerçekleştireceği projeleri konuşuldu.

İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, "Toplanan yardım hangi proje için ise sadece oraya kullanılır" diyerek bugüne kadar İHH'nın Beykoz'daki serüvenini şu sözlerle anlattı:

"İHH Beykoz Gönüllüleri ilk toplantısını 20 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirdi. Bizler bu kalabalığın bir araya gelmesi için sadece öncülük ettik. İHH bugüne kadar hep il temsilcilikleriyle bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Hamd olsun bizlerde takip ettiğimiz kadarıyla büyük işlere imza attığını gördük. Daha sonra Genel Merkez tarafından ilçelerde şubeleşme kararı alındı ve şu ana kadar İstanbul'un 12 ilçesinde bu çalışmalar başarıyla sonuçlandı. Bizlerde altı aylık bir çalışma yürüttük önümüzde ki bir iki ay içerisinde bu çalışmayı tamamlayıp Beykoz'a İHH Beykoz Şubesi'nin tabelasını asacağız" şeklinde konuşan Yoleri, dolabında durmasın, ihtiyaç sahiplerinin ısıtsın ve Darüsselam Hasta ve Dinlenme Evi'ne yardım etmek için düzenledikleri kahvaltı programının detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı.Protokol ziyaretlerini de tamamlayan İHH Beykoz Gönüllüleri, Sri Lanka Projesi'ni de ilk kez basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı. Toplam bedeli 306 bin Euro olan projede ise Afrika bölgesinde ilk etapta 550 öğrenciye 12 dalda iş garantili eğitim verilmesi planlanıyor.

Daha sonra 1992 yılında Genel Başkan Av. Bülent Yıldırım'ın yanındaki birkaç kişi ile birlikte Aliya İzzetbegoviç ile yaptığı görüşmenin ardından dönemin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın talimatıyla İHH'nın Türkiye'de nasıl şekillendiğini anlatan Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın 1995 yılında resmiyete kavuştuğunu anlattı.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673

Çubukluspor rahat davrandı
Önceki Çubukluspor rahat davrandı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz