Makaleler

İhanet siyasetin doğasında var!

2014.07.21 00:00
| | |
50529

Beykoz’da sık sık konuşulan “Dalton kardeşleri” çoğunuz duymuşsunuzdur. Duymuşsunuzdur da bunların kim olduğunu ve kime hizmet ettiğini bilmeyenleriniz olabilir.

Bu dört arkadaşın ortak noktası CHP’nin Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi olmaları.
Diğer bir ortak noktaları; İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a rağmen talimatla hareket etmeleri.
Kim ne derse desin bu garabeti “parti içi demokrasi” safsatasıyla açıklayamazsınız.
Aldıkları her talimatın, attıkları her adımın tek amacı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i zora sokmak, çalışma alanını daraltıp proje üretemez hale getirmek…
Partilerini ve teşkilatlarını düşürdükleri içler acısı duruma rağmen!
Başkan Çelikbilek oynanan oyunun farkında.
Bu adi oyuna karşı hamle yapmaması siyasi terbiyesini gösteriyor. Zira yapılacak o kadar çok hamle var ki, sokağa çıkamazlar!
Bu oyunların son örneği 8 Şubat’ta başlayacak Rüzgarlıbahçe tapularıyla ilgili mahkeme…
Çok yazıldı, çizildi bu konuda. Daha da epey su kaldırır!
Çünkü ortada açık bir ihanet var!
Savunduğun değerlere, politikana, halka karşı bir ihanet!
Evet, Rüzgarlıbahçe halkına karşı yapılan bu girişimin tek izahı budur; ihanet!
İcranın başını sıkıştırmak için masum insanların hayatıyla, umutlarıyla oynamak!
Hukukçuların değerli görüşlerine başvurdum; “eğer CHP meclis üyesi Halit Kılıç ve avanesiRüzgarlıbahçe Mahallesi’ndeki taşınmazların üzerindeki kullanıcılarına devri konusunda savcılığa suç duyurusunda bulunmasaydı şu an böyle bir problem yaşanmıyor olacaktı”. Amaç ne; Yücel Çelikbilek ve AK Parti’yi zora sokmak. Talimatı veren kim; 2 yıl hapis cezasına çarptırılmış ve muhtemelen zaman aşımından vaziyeti yırtmış eski bir siyasi…
Halit Kılıç’a ve avanesine 2014’te Belediye Başkan Adayı olacağına kesin (!) gözüyle baktıkları bu eski siyasinin nasıl bir vaatte bulunduğunu bilmemekle beraber, az çok tahmin edebiliyorum. Ama bildiğim bir şey var; zamanı geldiğinde paçavra gibi bir kenara fırlatılıp atılacakları. Siyasetin doğasında bu var çünkü… Ağırlığın ve ilkelerin kadar varsındır. Zaafların ve eksikliklerin kadar tüketilirsin. Aslında seni tüketip paçavra gibi bir kenara fırlatan eksikliklerin ve zaaflarındır. Tabi bu eksikliklerden kastım; erdem ve ahlaki değerlerdir.
CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın yerinde olsam bedeli ne olursa olsun bu adamları kesin ihraç istemiyle parti disiplin kuruluna sevk ederdim. Aslında CHP açısından hiç de fena bir siyasi hamle olmazdı. En azından oyunu bozmuş olurdu. Bu oyun sadece Çelikbilek’e karşı oynanmıyor çünkü!
Aslında CHP açısından ortada bir yanlış var ve en yetkili kişi olan Hızır Yılmaz bu yanlışlığa bir açıklama getirmek zorunda. En azından CHP’de su yüzüne çıkmaya başlayan bölünme için bu açıklama zorunlu.
Hangisi doğru? CHP’li Halit Kılıç ve avanesinin yaptığı mı, yoksa 8 Şubat’ta hâkim karşısına çıkacak olan CHP meclis üyelerinin ki mi? Bu durum açıklığa kavuşturulup ortak bir tavır geliştirilmek zorunda.
Kulağımıza gelen bilgilere göre (bu arada son anket çalışmamıza göre Beykoz’da yerel gazetelerden sonraki en güçlü bilgi kaynağı % 24,9 ile maalesef fısıltı gazetesi oluyor), CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz bu dört meclis üyesinden son derece rahatsız. Merak ettim; rahatsızlık duyduğu bu arkadaşlar mı yoksa perde arkasındaki isim mi? Zira bu isimle, şimdilik gölge boksu gibi görünse de ciddi bir mücadele yaşayacağı su götürmez.
Hele ki 2 yıl hapis cezası zaman aşımıyla ortadan kalktıktan sonra, aklanmış gibi arz-ı endam etmeye başlaması yakındır…
Önümüzdeki bir yıl boyunca CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ı çok zor günler bekliyor. Korkarım çevresini kuşatmış olan belli bazı simaların birer birer saf değiştirmeye başlayacağını hep birlikte göreceğiz…
Maalesef ihanet siyasetin doğasında var; tabi erdem, ilke ve inanılan bir davanın olmadığı yerde!
Vesselam.  

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"