İftarda 'personel' saadeti

  • Güncelleme: 08.06.2016 21:48
  • Okunma: 6737 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, İBB Sosyal tesislerinde yüzlerce personelini aileleriyle birlikte ağırladı.
İftarda 'personel' saadeti

Her yıl düzenli olarak çalışanlarını İftar Yemeği'nde buluşturan Beykoz Belediyesi, bu yıl da personelini unutmadı ve İBB Sosyal Tesisleri'nde onları aileleriyle birlikte ağırladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Bütün günleriniz bugünkü gibi bereketli geçsin diye Allah'a dua ediyorum. Elhamdülillah, Ramazan Sofraları bizde zenginleşmeye başladı, çoğalmaya başladı. Biz bir aileyiz ve böyle güzel bir akşamı da Ramazanın ikinci gününde sizlerle paylaşıyoruz" diye konuşurken, yemeğe Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyesi Aydın Düzgün'ün de katılması dikkat çekti. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu personel yemeğinde, İBB Sosyal Tesisleri'ndeki tüm salonlar Belediye personeline terk edildi. Yüzlerce personelin, eşi ve çocuklarını da yanına alarak geldiği yemeği ise yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Beykoz Belediyesi'nde çalışan Beykozluların aileleriyle birlikte katılım gösterdiği yemekte, Başkan Yücel Çelikbilek bir konuşma da yaptı. Özellikle Vezneciler'de meydana gelen terör saldırısı konusundaki üzüntülerini dile getiren Yücel Çelikbilek, patlamada hayatını kaybeden emniyet kuvveti mensuplarının ve sivil vatandaşların ailelerine başsağlığı diledi. Ramazan ayına dair duygu ve düşüncelerini de paylaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

Yücel Çelikbilek:  “En zengin iftar sofrası, komşunu davet ettiğin iftar sofrasıdır”

"Rabbimize hamdolsun... Allah'tan tek dileğimiz ülkemizin her yerinde bu tür iftar sofralarının kurulabilmesidir. Hatta temennimiz, dünyanın her yerinde bu tür sofraların kurulabilmesidir. Beykoz Belediyesi Ailesi olarak biz bunları her zamanki gibi geleneksel olarak yapmaya devam edeceğiz. Dileğimiz, nasıl bugün buradaysanız, bundan sonra vereceğimiz iftarlarda da yine sağlıklı bir şekilde burada bulunabilmenizdir. Rabbimizden bunu niyaz ediyoruz. Rabbim evlerinize bereket versin, dualarınıza karşılık versin... Ağız tadıyla bu hayatı yaşamayı nasip etsin sizlere... 

Ramazan ayı, rahmet ayı bereket ayıdır. Dolayısıyla bu ayı, hepimizin iyi değerlendirmesi lazım... Bir araya gelmek lazım... Sofraları paylaşmak lazım... Dün çok beğendiğim bir söz duydum. O da şuydu: 'En zengin iftar sofrası, o sofraya komşularını veya ihtiyaç sahiplerini çağırdığın iftar sofrasıdır'... Doğru değil mi? En zengin iftar sofrası, çok çeşitli yemeklerin bulunduğu ve birçoğunun da israf edildiği sofralar değildir."

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz