İftah'ın gönüllü hizmet erleri çalışıyor

  • Güncelleme: 11.06.2013 00:11
  • Okunma: 13631 kez
  • Yorum: 0
İftah İlim ve Kültür Derneği 8-9-10 Haziran tarihleri arasında Beykoz R.Şahin Köktürk Spor Salonunda yaşları 7 ile 60 arasında değişen 96 kişiye 3 günde Kuran-ı Kerim okumasını öğretti.
İftah'ın gönüllü hizmet erleri çalışıyor

Kampın sertifika töreni ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek’in katılımları ile yapıldı.  Çok da duyurulmadan sessiz sedasız tam bir iştiyakla çalışan ve kendilerini gönüllü hizmet eri olarak adlandırılan gönüllü 40 hoca büyük bir azim ve sabırla Beykozlular için çalıştı.

Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen kamp programında tüm talebelerle birebir ilgilenildi. Yaşları 7 ile 60 arasında değişen insanlar arasında Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek için İzmir ve Zonguldak’tan gelenlerde vardı.

Kamp süresinin sonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan İftah Başkanı Büşra Taşçıoğulları, her şeyin Allah’ın izniyle mümkün olduğunu ifade ederek, "bu aziz misafirlerle farklı yerlerden gelip burada Kuran-ı Kerim okumayı öğrendiler” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Beykoz İftah'ı da en kısa zamanda açacaklarını ve açılıştan hemen sonra da 3 günlük Kuran ı Kerim okuma kampı ve akabinde bir haftalık tecvitli okuma kampı yapacaklarını ifade eden Bayan Taşçıoğlulları, “Allah herkesin azim ve gayretini mübarek etsin” dedi.

Kuran-ı Kerim Öğrenme kampında, alfabe, aynı zamanda, kainat ve yaradılış gayesi harflerle bütünleştirilerek, farklı bir teknikle anlatıldı. Diğer yandan ise, İslam dini açısından hayata bakış ve mutluluğun sırrının yaradılış hakikatinde gizli olduğu mesajları verildi.

27 yıldır İslam dinine hizmet etmek amacıyla öğrenci yetiştiren Büşra Taşçıoğulları’nın ise, Esmaül Hüsna, Fıkıh, Hadis, Risale, Hat gibi daha farklı konularda da ders verdiği kaydedildi.

İftah İlim ve Kültür Derneği Başkanı Büşra Taşçıoğulları törende, 3 günde Kuran-ı Kerim okuma kampına katılanlara rahle ve Kuran-ı Kerim hediye ederken, onlardan öğrendiklerini daha da ilerletecekleri sözünü aldı.

Beykozlu Hanımların taleplerinin bu kampların devamı yönünde olduğu belirtilen programa katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in eşi Ayşe Çelikbilek, hocası ve aynı zamanda arkadaşı olan Büşra Taşçıoğluları’nı gayretleri nedeniyle tebrik ederken, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu tarz projelere destek vermeye devam edeceğini belirtti.

40 gönüllü hizmet eri olan hocalara ve tüm talebelere de Kuran-ı Kerim hediye edene Ayşe Çelikbilek, projenin uygulanmasında emeği geçen tüm hocalara teşekkür ederken, talebeleri de tebrik etti.

Program; Büşra Taşçıoğulları'nın Şaban Ayının 1. günü olması ve kampta elde edilen başarı nedeniyle yapmış olduğu dua ile son buldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz