İftah Akademi’de yaz kampı başlıyor

  • 0
  • 12263
İftah Akademi’de yaz kampı başlıyor
İftah Akademi’de yaz kampı başlıyor

İftah Akademi, katılımcılarının bireysel olarak mizaç, karakter ve fıtrat özelliklerini kavraması için yaz kampları düzenliyor.

Büşra Taşçıoğulları önderliğinde 2011 yılında kurulan İftah İlim ve Kültür Derneği, yıl içerisinde gerçekleştirdiği etkinlikler ve programlarla dini açıdan bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor. Bu yaz için de bir program hazırlayan İftah Akademi, çocuklar, hanımlar ve İmam Hatip Okulu öğrencileri için ayrı ayrı eğitim programları sunacak. Temmuz ayında başlayıp Eylül ayına değin sürecek olan programlar, İftah Akademi Üsküdar Şubesi ile İftah Akademi'nin Maltepe'deki merkezinde gerçekleştirilecek.

Dar'ul Nisa Eğitimci Yetiştirme Programı'nda İmam Hatip Okulları son sınıf öğrencileri, Açıköğretim İlahiyat Füakültesi öğrenci ve mezunları ile 4 yıllık İlahiyat Fakültesi öğrencileri kabul edilecek. İslam’ın Temel Kavramları üzerine bir eğitim kampı olan Program, 18 Temmuz ile 18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bir ay boyunca Pazartesi ve Perşembe günlerinde, İftah Akademi Üsküdar Şubesi'nde eğitim görmek isteyen öğrenciler, 0535 761 25 11 numaralı telefondan Sibel Yurt Hanımefendi'den bilgi alabilecek.

İftah Akademi tarafından 18 Temmuz ile 18 Ağustos tarihleri arasında, bu kez hafta içi 4 gün boyunca 11.00 ile 17.00 saatleri arasında 6-9 yaş ve 10-14 yaş arasındaki erkek ve kız çocuklarına bir eğitim sunulacak. Maltepe'deki İftah Akademi Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Yaz Kampı'nda çocuklara Kur'an-ı Kerim, siyer, ahlak, edep ve ibadet başlıkları altında eğitimler verilecek. Katılmak isteyen kişiler ise 0507 944 28 48 numaralı telefondan Sümeyye Tayfur ile iletişime geçebilecek.

Yaz Kampı kapsamında yapılacak bir diğer eğitim, 'Kendini Bilirsen, Rabbini Bilirsin' sloganı altında olacak ve eğitime yalnızca yaşları 15 ila 25 arasında değişen hanımlar kabul edilecek. İlk grup 18 Temmuz ile 5 Ağustos tarihleri arasında Üsküdar Gençlik Merkezi'nde eğitim görürken, ikinci bir grup ise 15 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında Bağdat Caddesi Kore Sokak No:3 Maltepe adresinde kampa girecek. Eğitimler ise haftanın 4 günü yapılacak ve sabah 10.00'da başlayıp akşam 16.00'da sona erecek.

Program dâhilinde genç hanımlardan Kur'an-ı Kerim okumayı bilmeyenlere 1 günde Kur'an-ı Kerim öğretilecek. Programın ikinci gününde ise tecvit kuralları, yine hızlandırılmış metotla 1 günde öğretilecek. Hanımlara yönelik yapılan eğitim dört ana başlık halinde sunulacak: Beden, kalp, mizaç ve koku eğitimleri sonucunda ise katılımcılar, bireysel olarak mizaç, karakter ve fıtrat özelliklerini kavrayacak.

Haber Merkezi

Beykoz'un simgesel değerleri tek tek yıkılıyor
Önceki Beykoz'un simgesel değerleri tek tek yıkılıyor
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz