Kültür

İftah Ailesi'nin gönüllüleri buluştu

İftah Ailesi'nin gönüllüleri buluştu
2014.08.04 00:00
| | |
5804

İftah İlim ve Kültür Derneği Gönül Kahvaltıları Programlarının dördüncüsünü İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde oldukça geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı kahvaltıda Dernek Başkanı Büşra Taşçıoğulları hanım konuklarıyla tek tek ilgilendi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer de programa katılanlar arasında yer aldı. Başkan Çelikbilek kahvaltı esnasında küçük torunuyla da bol bol ilgilenme fırsatı yakaladı.

İftah; Kur’an-ı Kerim, Tefsir, Siyer, Arapça, Anne çocuk eğitimleri, Ahlaki hastalıklar ve kurtuluş yolları, Esma dersleri, İşaret’ül İ’caz, Metin çözümlemesi ve etkili iletişim, Risale dersleri, Tasavvuf atölyesi gibi temel İslami konularda 400 öğrenciye eğitim veriyor. Bunun yanı sıra Hafızlık Bölümü’nde 33 hanım talebeye de hafızlık eğitimi veren Dernek 2011 yılında Maltepe’de kuruldu.

Programda kısa bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hanımların ellerinin değdiği her işin daha bir anlam kazandığına işaret etti.

Çelikbilek, “toplumların giderek erozyona uğradığı dünyamızda hanımların giriştiği bu işi gelecek nesillerimizin manevi yönlerinin güçlü olması açısından son derece önemli buluyorum. Allah sizlerden razı olsun, çabanızı muvaffak kılsın ve ecrinizi arttırsın inşallah. Ben burada misafir olarak değil, ev sahibi olarak konuşuyorum. Elimizden geldiğince bu tür çalışmaları desteklemeye gayret ediyoruz çünkü manevi yönleri güçlü nesillerin yetişmesi bu tür çalışmaların artmasıyla mümkün olabilecektir.”şeklinde konuştu.

Kahvaltının son bölümünde dernek içi değerlendirme toplantısı yapılırken, program öğlen saatlerinde sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Büşra Taşçıoğulları, İftah İlim ve Kültür Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"