İETT’den Beykoz’un köylerine organik hat

  • 0
  • 22669
İETT’den Beykoz’un köylerine organik hat
İETT’den Beykoz’un köylerine organik hat
İETT’den Beykoz’un köylerine organik hat
İETT’den Beykoz’un köylerine organik hat

İETT'nin Organik Yolculuk adını verdiği projede, Beykoz'dan 19 Köy bulunuyor.

İETT'nin Organik Yolculuk adını verdiği projede, Beykoz'dan 19 Köy bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak toplu taşıma hizmeti veren İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), tüm İstanbulluları, Beykoz'a davet ediyor. "İETT ile Organik Yolculuk" adı verilen proje kapsamında İETT, İstanbul'da ve Eylül ayında köy hayatını yaşamak isteyen vatandaşlara çağrıda bulunuyor.

Arnavutköy, Çatalca, Şile ve Çekmeköy'ün yanı sıra Beykoz'a da davetiyesinde yer veren İETT, Beykoz'un 19 köyüne hangi araçlarının olduğunu da numaralarıyla yazıyor. Beykoz Çavuşbaşı'nda 'organik ürün' yetiştiren Ramazan Öztürk'le ve yine Beykoz'da süt üreticiliği yapan Ayşe Uzun adlı Beykozlu girişimciyle röportaj yapan İETT yetkilileri, ilçedeki doğal yaşamı da ön plana çıkartıyor. Ulusal kanala da konu olan doğal yaşamda Kanal24 televizyonu, İETT'nin projesini Beykoz'da gezerek anlatıyor.

‘Beykoz’a gelen yerli turist, köylerdeki ‘semt pazarlarını’ gezecek…’

İETT'nin 'Organik Yolculuk' olarak adlandırdığı projesi kapsamında Beykoz'dan 19 Köy bulunuyor. Akbaba, Alibahadır, Anadolufeneri, Bozhane, Cumhuriyet, Dereseki, Elmalı, Göllü, Görele, İshaklı, Kaynarca, Kılıçlı, Öğümce, Örnekköy, Paşamandıra, Polonezköy, Poyrazköy, Riva ve Zerzavatçı'nın adının geçtiği yerlerde, ziyaretçilerin 'organik ürün' bulabileceğine vurgu yapılıyor. İETT hat numaralarının da yer aldığı 19 mahalleye, genel olarak 135, 136 ve 137 numaralı hatlardan gidilebildiği hatırlatılırken, İstanbul'da köy hayatı yaşamanın keyfi de özellikle vurgulanıyor.

Beykoz'daki köylerde organik ürünlerin bulunduğu anlatılan yazı ve haberlerin ardından, İETT'nin projesiyle birlikte Eylül ayında ilçede çok sayıda 'yerli turist' ağırlanması bekleniyor. Özellikle ismi sayılan köylere gelecek olan İstanbulluların, Beykoz'daki 'semt pazarlarına' ilgi göstereceği tahmin ediliyor. "Doğa'nın İçinde Bir Gün" sloganıyla hareket eden İETT'nin gelecek yıllarda bu projesini daha da genişletebileceği kaydediliyor.

Haber Merkezi

Selim Temurci ile Beykoz'da anlamlı sünnet töreni
Önceki Selim Temurci ile Beykoz'da anlamlı sünnet töreni
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz