İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi

  • 0
  • 24381
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi
İdris Güllüce, dünyaya Beykoz'dan seslendi

Beykoz Çavuşbaşı'ndaki Kurbankent'i gezen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından ağırlandı.

Kurbankent' gezen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından ağırlandı.

Daha önce 7 Haziran seçimlerinde İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterilen ve Beykoz'un yararına olacak pek çok kararın altına da imza atan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Çavuşbaşı'nda bulunan Kurbankent'i ziyaret etti. 1 Kasım seçimleri öncesi 'sürpriz' bir şekilde aday listesinden çıkarılan İdris Güllüce, bu konuya dair görüşlerini şöyle özetledi: "İsrail, çizmeleriyle Mescid-i Aksa'ya girerken ve dünyada milyonlarca Müslümanın kanı akarken, benima day olup olmamam bahse konu olamaz!". Son birkaç yıldır dünyada 11 milyon Müslüman’ın öldüğünü de kaydeden Bakan İdris Güllüce, "İslam dünyasını atomize ettiler! Dileriz Allah'tan Müslümanlar artık dünyada kurban olmasın!" şeklinde konuştu.

‘Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, Bakan Güllüce’yi Çavuşbaşı Kasrı’nda ağırladı…’

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Hanefi Dilmaç ile birlikte karşıladığı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz'da ağırlandı. Çavuşbaşı Kasrı'nda sabahın erken saatlerinde bir araya gelen Bakan Güllüce ve Başkan Çelikbilek, bir süre sohbet etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Bakan İdris Güllüce ile yaptığı özel görüşmede, ilçenin sorunları ve bekleyen yasal düzenlemeler konusunda bilgi verdiği öğrenildi. Bakan İdris Güllüce ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, görüşmenin ardından öğle saatlerinde Çavuşbaşı Kurbankent'e gelerek, incelemelerde bulundu. Yetkililer, Kurbankent'teki 'kesim alanını' Bakan Güllüce'ye gezdirirken, bu sırada TRT de Güllüce'yle bir röportaj yaptı. Günün en önemli olaylarından birisi de Çavuşbaşı Kasrı'nın Kurbankent ile arasında bulunan 'dik yokuşu' Bakan Güllüce'nin yürüyerek çıkmasıydı. İlçede pek çok yere 'yürüyerek' gitmesiyle bilinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gidişte olduğu gibi dönüşte de Bakan Güllüce'yi 'yürüyerek gitmek' konusunda ikna etmeyi başardı.

Daha önce Tuzla'da 3 dönem Belediye Başkanlığı da yapan Bakan İdris Güllüce, o dönemde Beykoz Belediye Başkanı olan Yücel Çelikbilek ile iyi bir ilişki içine girmişti. Bir anlamda 'eski dostların buluşması' olan Beykoz ziyaretinde ise Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Başkan Yücel Çelikbilek ile oldukça güzel saatler geçirdi. Birlikte kahvaltı da yapan ikili, özel görüşmelerinin yanı sıra kamuoyuna, oldukça samimi pozlar verdi.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ile Anadolu Ajansı (AA)'nın sorularını yanıtlayan Bakan İdris Güllüce, önemli açıklamalar yaptı. Kurban Bayramı'na özel birlik ve beraberlik mesajları da veren Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, şunları söyledi:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: “Müslümanlar artık kuban olmasın!”

"Çok güzel bir organizasyon olmuş. Beykoz Belediyemiz, her şeyiyle ülkemize güzel hizmetler yapıyor. Daha önceleri bu işin 'hijyen' kısmına yükleniyorlardı. Artık bu güzel tesislerle, o kapıyı kapatıyoruz. Adamın derdi hijyen değil aslında... Niye kurban kestiğimizde adam... Basında falan da gördünüz. Ama bizim de buna çanak tutmamamız lazım; temiz bir şekilde kurbanlıklarımızı kesmemiz lazım... Topluma, doğaya, çevreye zarar vermeden bunu yapmamız lazım... İşte görüyorsunuz... Artık çok güzel organizasyonlarla kurban kesilir hale geldi. Ben bu vesileyle kurban kesecek olan tüm vatandaşlarımızın Allah'ın kabul etmesi duasında bulunuyorum.

Yeryüzünde maalesef Kurban Bayramımızı çok gönüllü ve keyifli kutlamıyoruz. Çünkü İslam dünyasını atomize ettiler. Projeler üretiyorlar üzerinde ve son birkaç yılda ölen Müslüman sayısı 11 milyon... Aslında hiçbir dinden olan insanın öldürülmemesi gerekiyor. Ama özellikle Müslüman dünyasında ölümler oluyor, perişanlıklar oluyor. Bosna'sından başlayın, Suriye'sine Irak'ına kadar Müslümanlar perişan edildiler. Dileriz Allah'tan Müslümanlar artık kurban olmasınlar. Müslümanlar huzur içinde ve üzerinde tasarlanan projelere karşı uyanık olarak, devletlerine milletlerine hizmet eden, refleksleri olan insanlar haline dönüşsünler."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün Yenikapı'da düzenlenen mitingde söylediği "Hangi partiden olursa olsun fark etmez, milli 550 milletvekili istiyorum" sözlerine de atıfta bulunan Bakan Güllüce, sözlerine şöyle devam etti:

Bakan Güllüce: “İnsanlarımız bu bayramda birbiriyle kucaklaşsınlar!”

"Önceki gün Sayın Cumhurbaşkanı 'yerli' ve 'milli' diye bir düşünce ortaya attı. Bu, atomize etme düşüncesi Türkiye için de geçerlidir. Yani Suriye'yi görüyorsunuz, Irak'ı görüyorsunuz; Mısır'ı görüyorsunuz... Birçok Müslüman ülkede huzur bırakmadılar; Türkiye'yi de aynı şekilde yönetmeye çalışıyorlar. Bizim de aklımızı başımıza toplayıp, 'yerli' kalanlarla, 'milli' kalanlarla birlikte, bu ülkenin ve milletin bekasını sağlayan bir anlayışla, birbirimize hangi çizgide, hangi mezhepte ve hangi bölgenin insanı olursak olalım 'bu toprakların çocuğu' olarak birbirimize sarılmamız lazım...

İnsanlarımız bu bayramda birbiriyle kucaklaşsınlar. Günlük siyasi problemlerle insanlar birbirilerine problem olmasınlar. Şu anda Hac'da olan Müslümanların ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da inşallah Türkiye'ye olan duaları kabul edilir. Dilerim Allah'tan bayram sonrası terör-merör diye bir şey kalmaz. Herkes daha çok çalışarak, vatanın bekasını, milletin bekasını; bütün ekonomik problemlerini çözmesini Allah inşallah nasip eder diyorum."

7 Haziran'da İstanbul 1. Bölge 1. sıradan Aday olarak gösterilen ancak 1 Kasım Aday Listesi'nin dışında kalan Bakan İdris Gülüce, seçimlere yönelik düşünceleri sorulduğunda çarpıcı mesajlar vererek sözlerini bitirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, şunları söyledi:

İdris Güllüce: “İnşallah AK Parti tek başına ve açık ara iktidar olacak!”

"İsrail bugün çizmeleriyle Mescid-i Aksa'ya giriyor; benim aday olup olmamam bahse konu olmaz! Dünyada milyonlarca Müslüman’ın kanı akıyor, bizim adaylığımız falan önemli değil. Biz, bu düşüncenin temel taşlarından olmuşuz. Bizim vekil olmamızla, Bakan olmamızla düşüncelerimiz arasında bir bağlantı olmaz. Biz vekil olmak, bakan olmak için bu ülkeyi sevmedik! Allah bize bir hizmet etme fırsatı verdi ve inşallah bu can bu bedende kaldıkça, bilgimizi, deneyimimizi genç kuşaklara aktarırız; partimizde çalışırız, koşarız, ederiz. Beynimizdekileri, aklımızdakileri, öğrendiklerimizi iletmiyorsak, 'Zekâtını vermeyen zengin' durumuna düşeriz. Bu benim hayat felsefemdir ve buna inanırım da aynı zamanda... İnşallah daha fazla çalışma imkânımız olacak. Aday olunca insan biraz daha rahat hareket ediyor. Daha çok yere gitme imkânımız oluyor.

İnşallah AK Parti seçimde tek başına iktidar olacak. Açık arayla olacak ve bu istikrasızlığın önünü kesecek. Ne demiştik biz? 'Kendi uçağımızı yapacağız!' demiştik. İstikrarsızlık yaparak aslında bize 'Bir dakika kardeşim sen kendi uçağını yapamazsın' diyenler var. Biz bir araya gelerek, daha güçlü bir şekilde seçimlerden çıkacağız. Kendi uçağımızı, kendi gemimizi, kendi yüksek teknolojimizi üreteceğiz ve buradan bindiği zaman trene vatandaşımız 6 saatte Kars’ta olacak. Hatlarımızı yapacağız... Dünyanın en büyük havaalanını bitireceğiz. Türkiye'deki milli geliri inşallah 2023'lerden önce çok daha yukarıya çıkaracağız. Seçimde, Türkiye'yi ve dünyayı karıştırmak isteyen tüm organizasyonlara rağmen inşallah huzur içinde bir seçim yaşayacağız."

Haber Merkezi

Beykoz'da kapanışı Ali Taha yaptı
Önceki Beykoz'da kapanışı Ali Taha yaptı
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz