Güncel

İBB Zabıtaları Beykoz’da çitlere eğildi

İBB Zabıtaları Beykoz’da çitlere eğildi
07.06.2017 20:13
| | |
15397

Video galeri

İBB Zabıtaları Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki Aysel Kıran’ın bahçesinin kenarına yaptığı çitleri yıkmaya geldi.

Zabıtalar operasyonu başardı fakat Beykoz’un ortasına canlı bir bomba düştü.

Aysel Kıran’ın Boğaziçi öngörünüm de kaldığı gerekçesiyle bahçesine yaptığı çitleri yıkmaya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları Beykoz’da yeni bir tartışma başlattı.

Daha önce AK Partili olduğunu ve gezi parkı olayları sırasında gördüğü manzara karşısında CHP’ye geçtiğini söyleyen Aysel Kıran’ın yaşadığı olay üzerine bir basın toplantısı düzenlendi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Başkan yardımcısı Elif Çelik ve Aysel Kıran birlikte açıklama yaptı.

Bu bir siyasi gözdağıdır

Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki evin önünde yapılan açıklamada, Aysel Kıran’ın CHP Gümüşsuyu Mahalle Temsilciliği’nde görevli olduğunu söyleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, “Biz bu yapılan uygulamanın siyasi olduğu düşüncesindeyiz. Çevrede birçok uygulama var. Sonuçta yabancı cisimlerin bahçeye girmemesi için bir çit çekilmiş ve kaçak villa veya yapı da yok. Dün itibariyle Büyükşehir Belediyesi’nden yaklaşık 40 kişinin gelip, oksijen tüpleriyle kesim yapılması siyasi anlamda bir gözdağı olarak değerlendirilebilir.” şeklinde konuştu…

Bu durum karşısında, Aysel Kıran’a destek olduklarını ifade eden başkan Taştan, “yapılan olayı şiddetle kınıyorum. Yolu işgal eden bir durum varsa gidip Nun Okulları’na baksınlar. Buna ne Büyükşehir'in ne de Beykoz Belediyesi’nin gücü yetmez. Bu konuyu önümüzdeki hafta Büyükşehir Belediyesi’nde gündeme getirerek takipçisi olacağız” dedi.

Daha önce AK Parti'ye üyeli olduğunu ve dört yıl önce istifa ederek, Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçtiğini söyleyen Aysel Kıran, “bu sokak üzerinde 20 ayrı yerde bu yapıldı…  Ama yıkım uygulaması sadece bana yapıldı” dedi.

O kişilerin ortak noktası AK Partili oluşlarıysa ben o insanların hangi cemaatten, hangi tarikattan olduklarını çok iyi biliyorum” diyen Bayan Kıran, “Buraya geldiklerinde arazinin devletin malı olduğunu söylediler, bende onlara 18 tane adamıza Yunanlılar çıktı gidin oraları koruyun dedim” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Gümüşsuyu, Aysel Kıran, Çit, Yıkım, İBB, Zabıta

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"