İBB’nin askıda fatura kampanyası Beykoz’a yaradı mı?

  • Güncelleme: 16.05.2020 22:07
  • Okunma: 20851 kez
  • Yorum: 12
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni başlatmış olduğu askıda fatura kampanyasına Beykoz’dan ne kadar talep oldu?
İBB’nin askıda fatura kampanyası Beykoz’a yaradı mı?

Koronavirüs Pandemi sürecinde toplumun birçok kesiminden ihtiyaç sahibi insanlara destek yağdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda askıda fatura kampanyası başlatmıştı.

İstanbul’un birçok ilçesinden bu kampanyada yer almak isteyen insanlar olduğu gibi destek almak isteyenlerin oranı da ciddi sayılara yükseldi.

İBB Koronvirüs haritası gibi Askıda Fatura kampanyasının ilçe ilçe haritasını yayınladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, twitter hesabından yayınladığı kampanya haritasında Beykoz son sıralarda yer alırken, 811 ailenin bu kampanyadan yararlandığı görüldü.

Başkan İmamoğlu yapmış olduğu paylaşımda, “Hayırsever vatandaşlarımızın askıda ödediği faturaların ilçe ilçe dağılımı, yoksulluk haritamıza uygun bir dağılım gösteriyor. Bu tablo hayırseverlerin desteğinin çok doğru yerlere gittiğini gösteriyor. Bu en güzel hayır işini güçlendirerek sürdürelim.” ifadelerine yer verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından, pandemi sürecinde gelirleri düşen ya da kaybolan kişilere destek olmak için başlattığı “Askıda Fatura” kampanyası ihtiyaç sahipleriyle hayırseverleri buluşturduğu ifade edilirken, uygulamanın başladığı tarihten bu güne kadar 127,005 adet faturanın askıdan alındığı, 121,613 faturanın şu an askıda beklediği ve toplamda bu güne kadar 16 milyıon 147 bin 685 TL’lik fatura ödemesinin yapıldığı görüldü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İBB, Beykoz, Askıda Fatura

Yorumlar (12 Yorum)

Başak (10 ay önce)

Ben mayısın 4nde askıya fatura bıraktım bana sosyal yardımı hak kazandınız diye mesaj geldi bugün 18 Mayıs ne İSKİ nede İGDAŞ ödenmedi. Ben faturayı bıraktığımda 5 bin fatura vardı askıda 15 günden fazla oldu neye göre ilk sıraya alıp deniyor bileğisin olan varsa yazabilir mi?

Adem kulaksız (10 ay önce)

Ben yolladım ama olumsuz yanıt aldım ihtiyacım oldu hallde faturalarım birikti 3. 4 fatura oldu ama başvurdum olumsuz yanıt verdiler o bizlere düşmez asıl ihtiyac sahıplerine gitmez ve kendi insanına verirler bize düşmez

Hüseyin (10 ay önce)

Benim 2 faturam vardı ödemişler Allah razı olsun ödeyenden ve aracı olandan güzel bişey emeği geçen herkese tşkler

Mustafa (10 ay önce)

Ben bu yardımdan faydalanmak istiyorum

Fatma acar (10 ay önce)

Askıda fatura bakım diyor Allah aşkınıza neden açılmıyor anlamadim

Bahriye (10 ay önce)

Yalan değil arkadaşlar benimde 3 tane su 3 tane de doğal gaz faturam vardı bana mesaj geldi yardıma hak kazandınız diye ben yükledim su faturam ödendi ama daha doğal gaz faturam ödenmedi inanın şu mübarek gün de size yemin ederim ki doğal gaz faturalarimin her biri 380 ve 400 TL gibi mecburen yaktım evde çocuklar var ama ödeyememiştim Allah bin kere razı olsun bunu yapanlardan yalan değil gerçek kimse kulaktan duyduğuyla yalan laflarla konuşmasın boş yere

Nurten subaşı (10 ay önce)

Askıda fatura yardımı neden bana değilde kızıma geldi faturalar benim üzerime kayıtlı kızım nurşah ışık aynı adres ama faturalar benim üstüme kayıtlı olduğu için yapamıyoruz

Polat (10 ay önce)

Birgül buraya yazmana gerek yok. İbb nin sitesine gir. Askıda fatura kaydı var. Bilgilerini ver kaydol. Burası yeri değil

Yusuf dere (10 ay önce)

Bu yardımdan yararlanmak istiyorum

Yusuf dere (10 ay önce)

Askıda fatura

Fatih (10 ay önce)

Bunun adı hayır olamaz düpe düz soygun, ne biçim hayır usulsüz faturayı gönder sonrada hayır işi deyin.

Birgül (10 ay önce)

Bu yardimdan faydalanmak istiyorum

Yorum Yaz