İBB'den Beykoz'a yeni sosyal tesis projesi

  • Güncelleme: 14.09.2018 15:46
  • Okunma: 18959 kez
  • Yorum: 6
İBB, Beykoz Çubuklu Mahallesi'ndeki 7 bin 250 m² alanın işletmesini kendi iştiraki olan BELTUR A.Ş.'ye kiraladı.
İBB'den Beykoz'a yeni sosyal tesis projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi 13 Eylül'de aldığı kararla Beykoz'da bulunan Çubuklu - İstinye feribot alanının yanındaki 195 ada, 3 ve 41 parselde bulunan kendi bünyesindeki alanı 8/9/1983 tarih ve 2886 Devlet İhale Kanunu Hükümlerine dayanarak sosyal tesis olarak kullanılmak üzere BELTUR Büyük İstanbul Turizm ve Sağlık Yatırımları İşletme ve Ticaret Anonim Şirketi'ne 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu uyarınca kiralanmasına karar verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 10.09.2018 tarihli birleşiminde 2018/1441 sayı ile Emlak Müdürlüğü'nün Hukuk Komisyonuna havale ettiği teklife göre Büyükşehir mülkiyetinde bulunan 195 ada, 3 ve 41 parsellerde bulunan 7 bin 250 m²'lik alanın 10 yıl süre, 10 bin lira artı KDV ile BELTUR A.Ş. tarafından işletilmesine, bu süre içerisinde yıllık kira bedelinin enflasyon oranına göre arttırılması şartıyla kiralandı.

İçerisinde yangın deposu, İSPARK otoparkı, bisiklet turnikeleri, ana yangın odası, hareket amirliği, kazan dairesi, güvenlik mobosu ve soyunma kabini gibi alanların bulunduğu arazi üzerine Büyük İstanbul Turizm ve Sağlık Yatırımları İşletme ve Ticaret Anonim Şirketi (BELTUR) bir de işletilmek üzere restoran inşa edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanı Sibğetullah Şahin'in imzası 103 rapor numarasıyla Meclise havale edilen karar oy çokluğuyla kabul edildi.

Açıldığı günden itibaren 18 aylık süre içerisinde 2,5 milyon yolcu taşıyan Çubuklu-İstinye arabalı feribot hattının yanında bulunan 7 bin 250m²'lik alanda BELTUR A.Ş.'nin işleteceği restoranın kısa süre içerisinde hizmete açılması bekleniyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

ORHAN AYAN (2 yıl önce)

Arabalı Vapuru Beykoz'un en ölü yerine yaptılar. YSS köprüsünden pahalı diye FSM Köprüsünden de yasak diye geçemeyen Çekici, Kamyonet vs.den baska araç Çubuklu'dan Istinye'ye geçmiyor. Orası canlansın ve Belediye de ARPALANSIN diye böyle bir formül bulunmuş. Arabalı'yı Sultaniye'ye yapsalardı; hat çift taraflı dolu çalışırdı. Gümüşsuyu'daki belediye tesisleri de yeterdi.

Kamil Beykozlu (2 yıl önce)

Çok gerekliydi tebrik ediyorum,Beykoz un onca sorunu ver iken Tapuyu çözdünüz İmarı çözdünüz şimdi dinlenip çay içmeye yer yapıyorsunuz Bravo seçimlerde görüşürüz. İnsanları Bir partiden nasıl soğutursunuz ;somut örneği Beykoz belediyesi.

İLHAN EKER (2 yıl önce)

Belediye başkanı ne iş yapıyor bilen var mı Beykoz a hiç bir faydası olmayan Yücel çelikbilek e yazıklar olsun diyorum her işi rant ve yandaşa devletin parasını aktarmak yazıklar olsun diyorum

Salih Yalçınkaya (2 yıl önce)

Sosyal tesis içinde ; Beykoz'a yakışır Düğün & Nikah salonu yapılsa ne güzel olur

Tufan (2 yıl önce)

Insanlari kandirmaniz yetmiyor dehilmi beltura niye veriyonuz oranin esnafi ilk sunun esnaf yokdiyorsa ondan sonra hangi tanidik firma varsa ona verirsiniz zaten yapacaklari belli Ilk gunler resturant ihale uzadikca villa yapip satarsiniz birakin orasi yesil alan kalsin

Serkan Saraçlı (2 yıl önce)

Ön görünüm diye vatandaşa imar vermezler,tapu vermezler ,ama rant olunca akbaba gibi üşüşürler. Denize sıfır inşaat yaparlar ses çıkaran yok , topunun Tanrı belasını versin.

Yorum Yaz