İBB'den Beykoz'a kapalı devre sulama

  • 0
  • 7279

İBB Beykoz’daki Mahmutşevketpaşa, Paşamandıra, Cumhuriyet ve Bozhane göletlerinde kapalı devre sulama sistemi kuruyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanlığı Tarım ve Su Ürünleri Müdürlüğü, İSKİ ile ortak çalışma yaparak Beykozlu çiftçilerin, tarım faaliyetlerini daha verimli hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Mahmutşevketpaşa, Paşamandıra, Cumhuriyet ve Bozhane göletlerinde kapalı devre sulama sistemine geçilmesi için toplam 18 bin 318 metre boru döşeme işlemi gerçekleştirilecek. İlk olarak Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra göletlerinde başlatılan inşaat çalışmalarında son aşamaya gelinirken, Beykoz bölgesinde bulunan Cumhuriyet ve Bozhane göletlerinde ise ruhsatlandırma çalışmaları devam ederken, kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanılması hedefleniyor. 

3 Bin 500 dekar arazi verimli sulanabilecek

Mahmutşevketpaşa Göletinden 780 dekar, Paşamandıra Göletinden de 1.020 dekar, Cumhuriyet Göletinden 1.020 dekar ve Bozhane Göletinden 688 derkar alan olmak üzere toplam 3 bin 508 derkarlık alanın modern, enerji maliyetsiz, su kaybının engellendiği ve verimli bir şekilde sulanması sağlanarak, İstanbullu çiftçilerimizin hizmetine ücretsiz sunulacak.

Haber Merkezi

Halk Eğitim, Beykoz'da sezonu kapattı
Önceki Halk Eğitim, Beykoz'da sezonu kapattı
Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Sonraki Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz