İBB'de ödemeler başladı, listede Beykoz da var

  • 0
  • 16601
İBB'de ödemeler başladı, listede Beykoz da var
İBB'de ödemeler başladı, listede Beykoz da var

İBB'nin karşılıksız verdiği eğitim yardımlarını Beykozlu öğrencilere ne zaman verileceği belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim yardımı olarak karşılıksız olarak verdiği eğitim yardımını Beykozlu öğrenciler bu yıl 23-24-25 Eylül 2019 tarihlerinde alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eğitim Yardımı altında ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere geçtiğimiz yıl 200 TL olarak dağıtılan karşılıksız yardımlar bu yıl da devam edecek.

Geçtiğimiz yıl 48 bin öğrencinin yararlandığı ve 200 lira olarak dağıtılan yardımlar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla 50'şer lira arttırıldı.

Başvurular 17 Eylül'de başlıyor

Yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına dağıtılacak yardımlara yüzde 25 zam yapan Başkan İmamoğlu'nun talimatıyla İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda çalışma başlattı.

17 Eylül Salı günü başlayacak olan başvurular; İBB Eğitim Yardımları Başvuruları Müdürlüğü'nün Avrupa Yakası'nda Edirnekapı ve Anadolu Yakası'ndaki Selimiye ofislerinden yapılacak. Başvuruların bu yıl ikiye katlanarak 100 bin kişiye ulaşmasının beklendiğini ve şartları taşıyan her çocuğun geri ödemesiz olarak 250 TL okul harçlığını alacağı bildirildi.

Özel okullardaki şehit çocukları da alacak

MEB'in kabul ettiği yaş sınırı kabul edilecek. Anaokulu, kreş ya da özel okullara gidenler yardımlardan yararlanamayacak. Özel okul da okuyor da olsalar istisnai tutularak, şehit çocuklarına harçlıkları her koşulda verilecek.

Beykozlu öğrenciler burslarını 23-24-25 Eylül 2019 tarihlerinde alabilecek.

Haber Merkezi

Beykoz, 21 Eylül'deki Karadeniz fırtınasına hazırlanıyor
Önceki Beykoz, 21 Eylül'deki Karadeniz fırtınasına hazırlanıyor
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz