İBB, Beykoz'u komisyona gönderdi

  • 1
  • 14965

Beykozluların uzun süredir beklediği 2. ve 3. etap 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planları İBB Meclisi'nde onaylandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin Mayıs olağan toplantısının son oturumunda oylanan Beykoz'un 2. ve 3. etap planları İmar ve Bayındırlık Komisyonu ve Kent Yenileme Komisyonu'nda görüşülmesinin ardından kesinleşti.

Beykoz'da geniş bir alanı kapsayan Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 2. Etap 1/1000 ölçekli KARUİP planları ile Boğaziçi Alanı Geri Görünüm  ve Etkilenme Bölgesi 3. Etabına ilişkin planlar onaylandı.

Planların onaylanmasının ardından Beykoz Belediyesi vatandaşlarını SMS ile bilgilendirdi.

Bilgilendirme mesajında, "Boğaziçi alanı, 2. etap (Yenimahalle, Kavacık, Göztepe, Göksu, Anadolu hisarı, Çubuklu ve Kanlıca Mahallelerinin bir kısmı) ve 3. etap (Merkez, Anadolu Feneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy, Anadolu Kavağı Mahallelerinin bir kısmı) toplam 2250 hektarlık alanın uygulama imar planları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nce Kültür Varlıkları Kurulu ve Tabiat Varlıkları Komisyonu kararı alınmak üzere onaylanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

Kupa sevincini Beykozlu işadamıyla paylaştılar
Önceki Kupa sevincini Beykozlu işadamıyla paylaştılar
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (1 Yorum)

İlker bey (6 yıl önce)

Beykoz ön görünümle ilgili verilen sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi ne yazık ki..anlaşılan o ki Erdoğan'ın sözü de dinlenmez olmuş artık.. sözüm ona boğaz yasası 6 ayda çıkacaktı.. kaçıncı altı ay??milletin hakkına giriliyor ..yapımız var vergisini veriyoruz..binamızda elektrik su var devlete para ödüyoruz..ama imar barışı bir bizi kapsamıyor.. neymiş boğaz korumalıymis.sanki çok güzel korunmuş..boğazda düzgün bir düzenlemeden bu kadar acizseniz bu işi becerenlere bırakıp gidin derler adama..kendi topuğunuza sıkıyosunuz bilmem farkında mısınız??

Yorum Yaz