İBB Beykoz için iki gemi kiralıyor

  • Güncelleme: 15.01.2018 10:33
  • Okunma: 9797 kez
  • Yorum: 1
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Boğaz köprülerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hizmete açılan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı için 2 gemi kiralıyor.
İBB Beykoz için iki gemi kiralıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Boğaz köprülerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için 21 Mart 2017'de hizmete açılan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı için 2 gemi kiralayacak.

İstanbul Şehir Hatları A.Ş., İstinye-Beykoz Çubuklu arabalı vapur hattı için gemi kiralama ihalesi açtı. 'Aşiyan' ve 'Erguvan' adlı arabalı vapurlarla hatta seferleri sürdüren Şehit Hatları, 2 adet gemi kiralanması için 19 Ocak 2018'de ihale yapacak.

Gemi kiralama işi için geçen yıl açılan ihale ise ihale dökümanındaki hatalar nedeniyle ekim ayına iptal edilmişti.

7 yıl için kiralanıyor

İhale şartnamesine göre 7 yıl çalıştırmak üzere kiralanacak olan 2 geminin tekne boyu 67-75 metre olacak. Gemilerin yaz yolcu kapasitesi en az 320, kış yolcu kapasitesi 180 kişiden oluşacak.

Şartnamede gemilerin teknik özelliklerine ilişkin detaylara da yer verildi. Günlük 14 saat çalışma esasına göre sefer yapacak olan gemiler, yoğun zamanlarda ise ek seferler ve doldur boşalt sistemiyle de çalışabilecek. İstinye-Çubuklu hattında yayalar İstanbulkart kullanabiliyor. Ayrıca vapurlarda motosikletler 3, otomobillerde 7, kamyonet ve minibüsler 10, midibüs ise 15 TL geçiş ücreti ödüyor.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (1 Yorum)

serkanbeykoz (3 yıl önce)

Fiyatlar bu şekildeİSTİNYE-ÇUBUKLU ARABALI VAPUR HATTI Araç Ücret (TL) Motosiklet (Şoför Dahil) 5 Otomobil (Şoför Dahil) 10 Jeep (Şoför Dahil) 14 Minibüs, Küçük Otobüs 15 Azami Yüklü Ağırlığı 3.500 Kilogramı Geçmeyen ve Yük Taşımak İçin İmal Edilmiş N1 Kategorisindeki Motorlu Taşıt (Şoför Dahil) 20 Bisiklet (Yalnızca Yolcu Ücreti) Ücretsiz Araç İçi Yolcu (Kişi Başı) 5 Yolcu İstanbulkart (TL) JETON (TL) Yolcu (Tam) 2,60 5 Yolcu (Öğrenci) 1,25 Yolcu (İndirimli) 1,85

Yorum Yaz